WkM Jesper Grenkjaer in actie tegen De Graafschap. Nadat De Doetinchemmers in de eerste helft op voorsprong gekomen waren, was één bevlieging van Nikos Mach las na rust genoeg om Ajax voor een nieuwe nederlaag te behoeden. Foto: Louis van de Vuurst nederlaag te behoeden. De Griek schoot van grote afstand in de kruising en vierde de goal met zijn uitbundige trainer en ploeggenoten. Hoewel Ajax daarna nog dicht bij de winnende treffer kwam, belandde de bal niet meer in het doel. De 1-1 bleek uiteindelijk een uitslag waar iedereen vrede mee kon hebben. Het gelijke spel bracht Ajax op de derde plaats van de ranglijst, twee punten achter lijstaanvoerder PSV. De balans die tijdens de winterstop kon worden opgemaakt, wees uit dat betere resultaten alleen kunnen worden behaald als het spel ook beter wordt. Bovendien was het zaak om de lijst met geblesseerden in te korten. De ziekenboeg liep als een Foto: Louis van de Vuurst rode draad door de eerste helft van het seizoen. Tom Sier en Ole Tobiasen kwamen helemaal niet aan spelen toe en Vierklau, Van Halst, Arveladze, Dani, Gronkjaer, Babangida, De Cler en Witschge waren ook geruime tijd uit de roulatie. Oranje van de Eeuw Terwijl Ajax zijn laatste wedstrijd had gespeeld in de 20ste eeuw, was de ArenA nog één maal het decor voor een bijzondere ontmoeting. In navolging van het thema '30 jaar finales', in april vorig jaar, was het nu de beurt aan het 'Oranje van de Eeuw'. Op 21 december kwam een groot aantal nationale voetbalhelden bijeen om een balletje met elkaar te trappen. Voor de ouderen was vooral het weerzien met Breed lachend betreedt Simon Tahamata het veld voor de wedstrijd tussen het 'Oranje van de Eeuw' en de 'Buitenlanders van de Eeuw'. Hoewel Tahamata 22 interlands speelde (als speler van Ajax, Standard Luik en Feyenoord), kwam de Zuid-Molukker uit in het team van de buitenlanders. spelers als Faas Wilkes, Frans de Munck, Jan van Beveren en Kees Kuys memorabel. Ook de indrukwekkende herdenking van Abe Lenstra was een mooi moment. De jongere generatie vergaapte zich aan hun eigen helden. Danny Blind, Edwin van der Sar en Dennis Bergkamp, zij waren er allen bij. Met de opkomst van Johan Cruijff en Marco van Basten werden alle generatiekloven echter gedicht. De unieke verzameling voetbaltalent had een hoog 'Ajax-gehalte' en sprak daarom vooraf al zeer tot de verbeelding. Uit het onderlinge partijtje tegen de 'Buitenlanders van de Eeuw' bleek wel dat de meesten het spelletje nog niet waren verleerd. Mooie acties en leuke hoogstandjes, van met name Marco van Basten, vormden een mooie afsluiting van een eeuw voetbal in Nederland. Een nieuw jaar De winterstop was van korte duur. Slechts drie dagen na de eeuwwisseling werd de Ajax-selectie weer op het eigen trainingsveld verwacht. De voorbereiding werd al snel buitenshuis voortgezet. Op 8 januari vertrok de selectie, met jongelingen Cedric van der Gun en Abubakari Yakubu, naar Tunesië. Ajax verloor daar met 2-1 van het nationale elftal maar uit de positieve berichtgeving omtrent dat duel kon worden opgemaakt dat de voorbereiding voortvarend van start AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 68