A Cb RK j Pi|BpH Foto: Louis van de Vuurst de competitie wel in de buurt van de top. Om tot het einde van 1999 in die top te blijven hangen, was het zaak het oude jaar goed af te sluiten en de teleurstellingen te vergeten. Het gezegde 'gedane zaken nemen geen keer' geldt immers ook in het voetbal. Slechts één punt De eerste kans om de draad weer op te pakken, werd Ajax echter ontnomen. De angst voor supportersrellen deed de burgemeester van Enschede besluiten de ontmoeting tussen FC Twente en Ajax op 12 december te verbieden. Gunstig of niet, in ieder geval had Ajax nu wat meer tijd om zich voor te bereiden op het treffen met PSV in de Amsterdam ArenA. De geschiedenis leerde dat Ajax er nog nooit in was geslaagd om in de ArenA een wedstrijd van de Eindhovense formatie te winnen. Van de zes ontmoetingen gingen er vijf verloren. Slechts één maal wist Ajax de gasten op een gelijkspel te houden. Gezien de omstandigheden waarin Ajax verkeerde, leefde bij slechts weinigen de illusie dat de negatieve spiraal nu doorbroken kon worden. Die ongerustheid werd al snel keiharde realiteit. Met Martijn Reuser voor Richard Witschge begon Ajax aanvankelijk redelijk aan de wedstrijd. Jesper Gronkjaer was dicht bij de openingstreffer, maar uiteindelijk was het toch PSV dat al counterend het eerste doelpunt op zijn naam schreef. Daarna Frank Verlaat in actie tegen PSV waren de Eindhovenaren heer en meester. Ajax was nauwelijks meer gevaarlijk en kon via Richard Knopper pas bij een 3-0 achterstand iets terug doen. Jan van Halst had toen inmiddels het veld verlaten. De verdediger kreeg twee keer geel en dat maakte het er voor Ajax niet gemakkelijker op. Over de hele wedstrijd was de ploeg gewoon niet goed genoeg om een beter resultaat af te dwingen. Dat zag ook Jan Wouters: 'Tot de 0-1 was het een gelijkwaardige wedstrijd met kansen over en weer. Maar als je binnen dertien minuten op 0-3 komt en je ziet hoe wij AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 64