De or Morfrto De 20ste eeuw wordt met een diepe zucht afgesloten. De echte successen blijven vooralsnog uit en het spel laat te wensen over. Europees voetbal is inmiddels verleden tijd, maar op de nationale ranglijst verkeert Ajax halverwege dit seizoen wel in de bovenste regionen. We zijn op weg naar de 21ste eeuw en zullen het jaar 2000 met gemengde gevoelens betreden. Gevoelens zijn echter van tijdelijke aard. Wat blijft zijn de successen die honderd jaar Ajax hebben opgeleverd. Daar mogen we met z'n allen best trots op zijn want per slot van rekening is een mooie historie ook wat waard. Na een moeizame afsluiting van de vorige eeuw was er geen sprake van een flitsende perstart in het nieuwe centennium. De oefenperiode bracht geen geruststellende resultaten en naast Ajax lieten ook de andere clubs uit de traditionele top-drie het afweten in het vaderlandse bekertoernooi. Duiden de resultaten erop dat we andere tijden tegemoet treden, dat er een andere orde ontstaat? Waar de resultaten in ieder geval op duiden, is dat Ajax dit seizoen alleen nog succes kan boeken in de nationale competitie. Met het honderdjarig bestaan in het vooruitzicht is dat de enige mogelijkheid om dit seizoen ook nog een sportief hoogtepunt te bereiken. 64 KRONIEK door Tijn Middendorp Het voorlopige afscheid van het Europese toneel kon niet lang worden betreurd. Voor de competitie stonden er nog een paar lastige uitwedstrijden op het programma. Aangezien deze alle voor de eeuwwisseling afgewerkt moesten worden, kreeg Ajax de kans om toch nog een beetje glans toe te voegen aan de twintigste eeuw. Hoewel de club zich in de bovenste regionen van de nationale competitie AJAX MAGAZINE MAART 2000 bevond, liep het op het veld niet altijd zoals het moest. Het spel liet regelmatig te wensen over, kreeg zelfs de kwalificatie 'on-Ajax' en leidde dan ook tot gemor op de tribunes. Hoewel Jan Wouters vaak progressie zag, was het bij de gemiddelde toeschouwer toch voornamelijk de teleurstelling die overheerste na weer een mindere wedstrijd. Men moest echter wel constateren dat de vechtlust aanwezig was en dat het Jan Wouters ook niet erg meezat. Diverse langdurige blessures deden een zwaar beroep op het improvisatietalent van de trainer. Het inzetten van jonge, onervaren spelers en het schuiven met posities leidde menigmaal tot een verzwakt elftal. Met vallen en opstaan bleef Ajax in

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 63