Voorafgaand aan de Wedstrijd van de Eeuw in de Amsterdam ArenA tekenden Ajax en ABN AMRO een overeenkomst waarin het sponsorcontract in het nieuwe millennium wordt verlengd tot 2005. Vanaf links toasten, met op de voorgrond de wereldbeker, Frank Kales, Michael van Praag en de ABN AMRO-directeuren Dolf Collee en Henk Rutgers op de verlenging van de samenwerking. Foto: Louis van de Vuurst club-, uit- of seizoenkaart bezaten en gewoon kwamen om rel te schoppen. Nog diezelfde avond hebben Frank Kales en ik overlegd en we kwamen tot de conclusie dat het zo wel mooi genoeg is geweest. Vandaar dat vanaf heden en tot nader order uitsluitend personen die in het bezit van een uitkaart zijn, nog uitwedstrijden van onze club kunnen bezoeken. Maar ook aan hen geven we een gele kaart. Mochten er in hun vak vernielingen van welke aard dan ook worden aangericht, dan neemt Ajax naar de twee daarop volgende uitwedstrijden geen supporters meer mee. Uitermate triest, dat wel. Feest Ik eindig met iets leuks, en wel met u te feliciteren, want uw club viert haar honderdste verjaardag en iedere Ajacied heeft daar haar of zijn steentje toe bijgedragen. Het feest straalt dus ook op u af. Vandaar dat ik de wens uitspreek dat u, op de momenten dat u erbij aanwezig bent, zult genieten. En ook, dat het ons gegeven zal zijn om de fundamenten van onze club aan het begin van de tweede eeuw nog verder te verstevigen, zodat de volgende generatie Ajacieden de beste uitgangspositie zal hebben om onze club, in die snel veranderende voetbalwereld, nog verder uit te bouwen. Michael van Praag AJAX MAGAZINE MAART 2000 63 geleerd dat het voor wedstrijden van Ajax kennelijk toch niet kan. Tijdens de pauze, het stond 0-0, werden er in ons vak Na de vriendschappelijke wedstrijd tegen Uruwa Red Diamonds belegde Ajax een persconferentie waar de festiviteiten rond het honderd-jarig bestaan onthuld werden. Op het programma staan onder meer een oud- en nieuwfeest, een concert, een revue en diverse jeugdtoernooien. stoeltjes verbrand. Gelukkig wisten onze stewards het vuur te blussen. In totaal zijn er driehonderd stoeltjes vernield. Schade: zestigduizend gulden. Dit was een wedstrijd zonder verplichte combi en er gold geen uitkaart- of clubkaartverplichting. Precies wat onze activisten zo graag willen. De aanstichters waren dronken, zich voor Ajacieden uitgevende lieden, die geen Foto: Yvonne Witte

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 62