Foto: Vincent de Vries en Stephan Wageman een dragende speler. Er zaten ook jongens bij die maar een kwartier bij hun club invallen. Ik denk niet dat dat het verschil maakt.' Dat bleek later wel, want in de beslissende wedstrijd tegen België, met als inzet kwalificatie voor het Europees kampioenschap, zat Musampa gewoon weer bij de groep. Dan komt hij veel vrienden van vroeger weer tegen. Dat doet hem goed, zegt hij. Regelmatig heeft Musampa ook nog contact met zijn oud-ploeggenoten van Ajax. Jongens als Nordin Wooter, Clarence Seedorf, Edgar Davids en Kofi Mensah spreekt hij nog regelmatig. Ajax, waar Musampa op 12 februari 1995 tegen Feyenoord zijn debuut maakte als vervanger van Patrick Kluivert, zal hij dan ook nooit vergeten. 'Natuurlijk kijk ik altijd eerst even wat Ajax heeft gedaan. Dankzij die club zit ik hier. Dat vergeet ik niet. Zij hebben me prima opgeleid. Dat was een prachtige tijd. Ik hoop dan ooit nog een keer bij Ajax terug te komen.' Stilstaan bij een eeuw Ajax 2000 Hij heeft veel van de wereld gezien, speelde voor clubs als Feyenoord, Anderlecht, Telstar, Club Brugge en natuurlijk voor Ajax. De laatste tijd heeft Ruud Geels echter afstand genomen van het voetbal en is de voormalige kopsterke spits druk met zijn oude liefde: het schildersbedrijf. 'Natuurlijk heb ik nog iets met Ajax, net als met alle andere clubs waar ik gespeeld heb. Ik heb daar successen behaald, was van '74 tot '78 vier jaar achter elkaar topscorer van de Nederlandse competitie, daar kijk je als voetballer met plezier op terug. Ik was tot voor kort rapporteur van De Telegraaf maar daar ben ik mee gestopt. Op een gegeven moment stond het me allemaal tegen. De S* verplichting die eraan vast zat, en het feit dat ik nog maar heel weinig f goede wedstrijden zag. Sinds het Bosman-arrest vertrekt alles en '"ii ^jÊÊÊÊ^^k V* iedereen naar het buitenland en dat is een verarming voor de jt voetballerij. De makelaars maken een gouden periode door, vullen hun I 'in zakken, maar zorgen er wel voor dat de competitie naar de filistijnen gaat. Bij Ajax bestaat de selectie momenteel ook voor tachtig procent - uit buitenlanders, al breken er de laatste tijd gelukkig weer wat eigen V jeugdspelers door. Dat is belangrijk voor de opleiding. Ik merk overal waar ik kom dat Ajax een van de meest aansprekende 'Ik merk overal waar ik kom dat Ajax clubs in de wereld is, met een geweldige uitstraling. Ik ben nog steeds fc blij dat ik daar gespeeld heb. Of liever, mocht spelen, want zo voelde eeft/Vaft de meest aansprekende clubs in het destijds.' vJ; de wereld is' Tekst: Pau ine B om. foto: Louis van de Vuurst. AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 55