'Ooit hoop ik weer voor Ajax te spelen' Kiki Musam Vaak nog dwalen zijn gedachten af naar zijn tijd in Amsterdam. Logisch, zegt Kiki Musampa, tegenwoordig uitkomend voor Malaga. 'Ik heb veel aan Ajax te danken.' Een terugkeer sluit de 22-jarige middenvelder dan ook niet uit. 'Ooit hoop ik weer voor Ajax te spelen.' j m De'si eer bij de inga^Ban La Rosaleda, het onderkomen van Malaga, oogt deze ochtend ontspannen. De hemel is zo blauw als de kleur van hefitaliaans voetbalshirt en ondanks dat de zomer allang voorbij is, w&ait er een aangenaam briesje door de straat. Uitgezonderd een aantal giwthelende bakvissen zijn er vooral oudjes aanwezig. Er wordt gepraat. Luidkeels, met het temperament zoals we van Spanjaarden gewend zijn. De gesprekken, zo horen we, gaan over de mindere resultaten van de club en uiteraard over Catanha, de vedette en topscorer van de Zuid-Spaanse promovendus. Een van de beteren van de Primera Division, zegt een man, dik de tachtig gepasseerd, wild gebarend. De bakvissen luisteren op een afstandje stiekem mee. Ze hebben pen en papier in de aanslag. Op het trainingsveld, pal naast het stadion, laat Catanha, de Braziliaanse spits, zien waarom hij momenteel dé man van Malaga is. Hij dolt, schreeuwt én scoort. Hij heeft er dit seizoen niet voor niets al bijna twintig in liggen. Het handjevol toeschouwers klapt de handen blauw. Over Musampa wordt niet of nauwelijks OMPE UEEPE door Vincent de Vries en Stephan Wageman gesproken. Ook niet door de bijna twintig verslaggevers die vandaag aanwezig zijn. De pers lijkt nauwelijks geïnteresseerd in de voormalige Ajacied, afgelopen zomer voor 6,5 miljoen gulden overgenomen van de Franse kampioen Bordeaux. De reden is simpel. Musampa speelt nauwelijks onder trainer Joaquin Peiró. Verder dan een paar invalbeurten, veelal in de slotfase, is hij nog niet gekomen. Alleen in de bekerwedstrijd uit bij Deportivo La Coruna mocht de speler van Jong Oranje in de basis starten. Als Musampa van het trainingsveld stapt, kijkt hij dan ook niet echt blij. Het gezicht naar beneden, de voetbalschoenen in de hand en een valse glimlach als begroeting. 'Dit moet allemaal niet te lang gaan duren,' vertelt hij, wanneer we samen richting de catacomben van het aangrenzende stadion lopen. Natuurlijk, voor de Nederlandse gasten heeft hij wel tijd. Kan hij even zijn hart luchten. Een half uurtje later wurmt Kiki Musampa zich langs de horde Spaanse journalisten, die zich massaal voor de kleedkamer hebben geposteerd. Ietwat geïrriteerd: 'De werkwijze van de pers vind ik hier zwaar overdreven. Elke dag lopen er AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 50