9 MAGAZINE w 13e jaargang nr. 5 maart 2000 Ajax Magazine verschijnt 9 keer per jaar (inclusief presentatiegids) Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Website: www.temabv.nl. Productie: Albert Aandeweg Hoofdredacteur: Michel Sleutelberg Redactie: Raymond Bouwman, David Endt, Erol Erdogan, Marcelle van Hoof, Erik Somers (beeldredactie) Medewerkers aan dit nummer: Frits Barend, Carel Berenschot, Jeroen van den Berg, Pauline Blom, Sytze de Boer, Thijs Damsma, Wim Heisterkamp, Peter Hekkema, Ronald Jonges, Rick de Leeuw, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, llona Oerlemans, Rik Planting, Michael van Praag, W.F. Schoevaart, Hennie Schuurman, Simone Tacx, Floris Thoolen, Evert Vermeer, Klaas Vos, Vincent de Vries, Stephan Wageman, Chris Willemsen, Frits Marnix Woudstra Fotografie: Tessa Posthuma de Boer, Louis van de Vuurst, Yvonne Witte Vormgeving: Vriedesign/John de Vries Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst Lithografie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen Druk: Roto Smeets Utrecht Distributie: Aldipress Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Guus Lap Abonnementen: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u zich tot wederop zegging abonneren op Ajax Magazine. Een jaargang Ajax Magazine bestaat uit 9 nummers. Voor vragen is de abonnee service dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 Ajax Magazine verzamelband: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u de Ajax Magazine verzamelband 1999-2000 bestellen. Het is bovendien mogelijk verzamelbanden van eerdere seizoenen te bestellen. Voorvragen kunt u bellen met de abonneeservice, dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonnee service is 023-5638681 Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever 94 Tonny Bruins Slot is volledig opgegroeid met voetbal Zeker is het niet, maar in de wieg van Tonny Bruins Slot lag waarschijnlijk een lederen bal. Hoe kan het anders dat iemands leven zo vervlochten is met het voetbal? Bruins Slot vertelt over zijn ervaringen in bijna 35 jaar profvoetbal. En over de doorstroming van jeugdspelers. 'Jeugd heeft tijd nodig. Tijd is de toekomst.' Stilstaan bij een eeuw Ajax 20 Peter en Margo de Groot 56 Ruud Geels 118 Hielke Strampel 194 HenkUildriks d£ËL 204 Piet van der Kuil Uks^S 218 lack van Gelder AJAX MAGAZINE MAART 2000 10 Omwentelingen in een jongensleven f Rood was de kleur van Roemenië onder Nicolae Ceausescu. Cristian Chivu heeft bij Ajax al bijna meer van die kleur gezien dan in de jaren voor de Roemeense revolutie in 1989. Als wapperende communistische banieren belemmeren drie veld verwij zingen het zicht op het onwaarschijnlijke talent dat Cristian Chivu vooral is. 42 Oranje van de Eeuw Johan Cruijff dompelde de ArenA weer eens in nostalgie. Een foto-impressie. 50 Oude liefde: Kiki Musampa Vaak nog dwalen zijn gedachten af naar zijn tijd in Amsterdam. Logisch, zegt Kiki Musampa, tegenwoordig uitkomend voor Malaga. 'Ik heb veel aan Ajax te danken.' Een terugkeer sluit de 22-jarige middenvelder dan ook niet uit. 'Ooit hoop ik weer voor Ajax te spelen.' 93 De teams van de toekomst 94 Tonny Bruins Slot 106 De grenzeloze ambities van Daniël Cruz 111 D-jeugd in Barcelona 115 Zaterdag 1 op penalty's uit de beker 121 Uitslagen en standen zaterdagelftallen 28 Jan Wouters en zijn tegenvallers Soms zijn de scenario's die in de kranten als de onontkoombare toekomst worden geprofeteerd net zo schaamteloos en wanstaltig als de werkelijkheid zelf. Het is niet goed gegaan in de eerste seizoenshelft met Ajax. En dus was het logisch dat de trainer zou moeten worden ontslagen, las men te pas, maar vooral te onpas. Jan Wouters heeft begrip voor het onbegrip.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 4