tegenvallers Jan Wouters en zijn Soms zijn de scenario's die in de kranten als de onontkoombare toekomst worden geprofeteerd net zo schaamteloos en wanstaltig als de werkelijkheid zelf. Het is niet goed gegaan in de eerste seizoenshelft met Ajax. En dus was het logisch dat de trainer zou moeten worden ontslagen, las men te pas, maar vooral te onpas. Jan Wouters heeft begrip voor het onbegrip. ....Jyglï Zet Jai| Wouters in een Rolls Royce die hem naar een Concorde brengt die naar een 8-sterren resort op de Bahama's vliegt, en hij kijkt net zo melancholiek en ongemakkelijk als bij een verloren wedstrijd op debank. Maar door sportjournalisten annex hobby psychologen wordt er heel wat afgelezen aan het gelaat van de man die Morten Olsen opvolgde om Ajax weer met dwingende hand naar de top te begeleiden. Bob Peeters' hakje deed Ajax na de uitschakeling in de UEFA Cup ook uit het Amstel-Cuptoernooi vliegen. Zagen we in de wezenloze blik van Wouters berusting? Koortsachtig overleg op de verschillende redacties. Was dit het einde van Wouters' debuut als hoofdtrainer? Indianenverhalen struikelden over eikaars vetgedrukte koppen. De wet van de remmende voorsprong had een zware wissel getrokken op Ajax' toekomst. In de eerste helft van dit seizoen werd al net zo duidelijk als in de tweede van het vorige, dat Wouters aan een zeer moeilijk karwei was begonnen. Op papier was de transferperiode in de zomer succesvol verlopen. Op het veld bleek dat maar zeer sporadisch. Vandaar dat het na de eerste vraag angstig en veelzeggend lang stil blijft. Wat zijn de dingen die zijn meegevallen, de eerste seizoenshelft? Woutefs: 'Ik ben niet iemand die met verwachtingen ergens aan begint. Wat meegevallen is... Qua resultaten, blessures, door Raymond Bouwman beschikbaarheid van spelers, dat waren allemaal tegenvallers. Meevallers zijn mij niet echt opgevallen. Ik heb nog niet kunnen werken zoals ik graag wilde. Het was meer passen en meten. Ik moest te veel een beroep doen op jeugdspelers die er nog niet aan toe zijn. Ik moest mensen op een voor hun vreemde positie laten spelen. Sommige nieuwe spelers moesten hun ritme nog vinden. En als je dan zoveel blessures krijgt, wordt het toch een ander verhaal. Het enige wat je dan nog kunt doen, is voor een geblesseerde een nieuwe speler kopen. Dat kan natuurlijk maar in een zeer beperkte mate. Je ziet dat in de verdediging te veel mensen wegvielen, waardoor duidelijk werd dat er in de breedte van de selectie niet voldoende kwaliteit zit.' Zoveel lichamelijke tegenslag, dat kan toch bijna geen toeval zijn? Wouters: 'Als je de blessures stuk voor stuk bekijkt, is het vooral pure pech. We zijn natuurlijk zelf ook gaan kijken of er wellicht een andere verklaring kon zijn voor alle fysieke problemen in de selectie. Want het zou natuurlijk aan je manier van trainen kunnen liggen; aan de belasting die je van spelers vergt. Maar we kwamen tot de conclusie dat het dat niet kon zijn. Er waren nog wat oude blessures, en verder

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 28