Een club bedenkt een titel voor een oud-speler om die speler aan de club te binden en die speler denkt na verloop van tijd: 'ik vind het niet leuk om hier als directeur spelers- beleid rond te lopen.' Hij gaat weg. ledereen zwijgt Aron Win ter zegt: Ik zal je eerlijk zeg gen. Ik heb er geen commen taar over' Er wordt gespeculeerd in de media. Maar de speculaties hangen in het luchtledige. Het is duidelijk een teken aan de wand. Maar welk teken? En aan welke wand? Het zou niet bo teren. Boteren? Wat doet een directeur spelersbeleid eigen lijk? Niets natuurlijk, en daar kwam Blind al snel achter. Je kunt 's ochtends vol goede zin en met opspattend grind je auto bij de Arena neerzetten en vast van plan zijn er een goede dag van te maken, maar na het lezen van de kranten en het al fabetiseren van de dossier mappen hoop je dat de lunch aanbreekt. Hans Kraay werd gisteren bij Studio NOS doorgezaagd over de functie directeur spelersbe leid. Hem werd gevraagd 'de wrijvingsvlakken te analyseren'. Dan ben je bij Kraay aan het juiste adres, want hij heeft veel ervaring gehad met wrijvings vlakken. Als voornaamste wrijvingsvlak zag hij het gesprek dat hijzelf met Humberto Tan aan het voeren was. Hij vroeg zich af of het wel zo verstandig was. 'Zijn de spelers nu uit balans?' pro beerde Tan nog. 'Het interes seert de spelers geen ruk,' ana lyseerde Kraay. Jan Wouters liet naar mijn mening in alle gesprekken de voorbije maanden rustig op zich inhakken. Niks deugde bij Ajax, niks deugde bij Wouters en Wouters maar kalm en correct blijven. Voor mij leek Wouters in niets op die agressieve topvoetbalier die hij kortgeleden nog was. Ik zat hem thuis of in de perskamer stilletjes aan te moedigen: kom op, Jan, sla terug, straf ons af, ga in de tegenaanval, laat je niet zomaar naar de slachtbank lijden... Kees Jansma in Voetbal International van 2 februari Wouters doet de meeste verhalen die hij een dag na het vertrek van Blind in de kranten las, af als onzin. "Journalisten schrijven dingen op die ze zomaar ergens hebben gehoord." Maar stel dat die verhalen inderdaad onzin zijn, dan is dit toch een mooi moment om ze te ontkrachten, suggereert een radioverslaggever. Daar trapt Wouters niet in. "We zijn met de wedstrijd tegen PSV bezig," klinkt het weer. Dus na de wedstrijd wil Wouters het echte verhaal vertellen? "Dat zeg ik niet." Rim Vóórhaar in Het Parool van 9 februari Het Parool, 9 februari gebruikt als de naam van Maradona viel. Nee, de media zijn zeker niet schuldig aan deze opzienbarende ondergang. Daarvoor lijken te veel factoren een rol te spelen. Alleen, is het nodig om nu - op het dieptepunt van zijn bestaan - elk nieuwsfeit en iedere foto te publiceren? Waarschijnlijk wel, want we willen het allemaal weten. Toch zou zwijgen beter zijn. Net zoals ik dat zwijgen ook beter had gevonden als het gaat over Ajax' prestaties in de winterstop. Het voordeel van zo'n mediastilte is datje alles zelf kunt invullen. Volgens je eigen dromen. Dan zou ik dit stukje bijvoorbeeld kunnen afsluiten met: 'Heb je al gehoord dat Maradona van de drugs af is, nog maar 68 kilogram weegt en door het bestuur van Ajax aan de technische staf is toegevoegd? Wouters kan het prima met hem vinden en de spelers lopen met hem weg. In een oefenwedstrijd tegen Anderlecht deed hij zelfs nog een kwartiertje mee en maakte hij vlak voor tijd 0-5 uit een fantastische vrije trap. De andere vier doelpunten werden gemaakt door Machlas. Het komt dus toch nog goed met Ajax. We worden kampioen.' Jeroen van den Berg 226 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 225