hij zich weten te rehabiliteren. Dani is nu mestal te vroeg op de training, blij met de laatste kans. Wij, tribuneklanten zijn ook blij. Opgelucht kunnen we alle Dani- geruchten van ons afwerpen, dankzij het fatsoen van de Nederlandse sportredacties die voor dit soort geruchten hun neus ophalen. Henk Spaan in Het Parool van 29 januari Pas bij een achterstand of na een rode kaart komt Ajax tot leven. Dat is bedenkelijk. Rob van der Zanden in Het Parool van 29 januari De vraag of Wouters niet vond dat zijn spelers hem in de steek hadden gelaten en te veel persoonlijke duels verloren, beantwoordde hij met 'onzin'. Maar het was overduidelijk dat de scherpte en de agressie vanaf de aftrap er weer vooral bij de tegenstander vanaf straalde. Rob van der Zanden in Het Parool van 29 januari Van de laatste veertien wedstrijden die Ajax speelde, gingen er maar liefst negen verloren. Het is een score waar een topclub zich voor moet schamen. Maar misschien zijn de sussende woorden van de trainer verontrustender dan de resultaten. Rob van der Zanden in Het Parool van 29 januari Ajax bestaat niet meer Edwin Struis in Sportweek van 1 februari Richard Knopper is met elf treffers topscorer van Ajax, toonde zich een veelbelovende opvolger van Jari Litmanen, maar is blijkbaar de eerste Ajacied in de historie die te aanvallend is voor het te volgen systeem. Als het niet zo triest was, zou je er hard om kunnen lachen. Ajax, de club die aanvallen tot kunst verhief, bezit een speler die te aanvallend is ingesteld. Heel veel gekker moet het allemaal niet worden. Edwin Struis in Sportweek van 1 februari Foto: Louis van de Vuurst Ajax hield een nieuwjaarsreceptie en Sportweek was er ook. 'Maar niet in functie, we zijn hier voor de gezelligheid. We gaan alleen naar Ajax, niet naar de recepties van andere clubs.' Dus liet Edwin Struis zich interviewen door Jan van Halst. Heel veel gekker moet het allemaal niet worden. Het is niet zo moeilijk voor te stellen wiens hoofd er straks op het hakblok komt te liggen als de resultaten tegen blijven vallen. Dan gaat het niet meer om een smoezelig mannetje met een potloodventersjas in een reclamefilmpje, dan moet Wouters echt op zoek naar een goede adviseur. Edwin Struis in Sportweek van 1 februari tegenwoordig nieuws. Komt er een onbekende man in een witte jas het ziekenhuis binnen gelopen, dan is dat meteen een drugshandelaar die door Maradona vanaf zijn ziekbed is besteld. Inmiddels is het lot van de verslaafde sporter, die ooit op mediavertegenwoordigers schoot, zo triest, dat het huiveringwekkende vormen heeft aangenomen. In Het Parool van 21 januari stond een foto waar hij, net aangekomen in Cuba voor een afkickbehandeling, werd vergezeld door zijn vrouw en vader. Hoe moet ik mijn zoon later uitleggen dat de middelste man op die foto in 1986 in zijn eentje wereldkampioen voetbal werd? We zien in het jaar 2000 een kleine, aangeslagen, dikke man, van wie je niet verwacht dat hij pas 39 jaar is. Opvallend ook hoe fel zijn ogen in de camera kijken. Het gaat te ver om de media te beschuldigen van zijn vrije val, maar los van de schuldvraag, heb ik in januari herhaaldelijk aan dat beeld van Maradona gedacht. Zo vet, zo onder de dope, zo aangeslagen, zelfs het woord suïcidaal is door sommige mensen uit zijn directe omgeving in de mond genomen. Nog niet zo lang geleden werden woorden als 'geniaal' en 'beste voetballer aller tijden' AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 224