jfetWUKHM. nmwHQ 8000 De eerste Inventarisatie van de Afrikaanse talenten Is tegen gevallen, maar Af»* wist waar het aan begon met 'de Uitaten' In Ghana en Zuid-Afrika. Na het 1-1 gelijkspel tegen het meer dan armetierige Urawa Red Diamonds zei Jan Wouters: "Ik ben zeer tevreden over het vertoonde spel. Ik heb wat dingen uitgeprobeerd en die kwamen er goed uit." Over twee weken zal duidelijk zijn of ook het bestuur en de directie van Ajax zeer tevreden zijn met het vertoonde spel. Sportweek van 25 januari 'Nee, met Martijn Reuser heb ik onlangs niet gesproken.' Gerard van der Lem in Sportweek van 25 januari De opvallend stille Ajax-directie kan een voorbeeld nemen aan Frank en Ronald de Boer die bewijzen dat je, ook als het wat minder gaat, fatsoenlijk kunt blijven. Helaas is onze bondscoach weer te fatsoenlijk en zegt hij niet dat de ArenA ongeschikt is voor topvoetbal maar dat 'alle opties op een rij gezet worden.' Raoul Heertje in Sportweek van 25 januari 'Het drie spitsen-systeem is niet heilig. Het resultaat wèl.' Richard Witschge in Voetbal International van 26 januari 'Het drie spitsen-systeem van Ajax is wèl heilig.' Richard Witschge in Voetbal International van 26 januari 'Ik zag tegen Urawa soms wel vier spitsen lopen, maar dat lag natuurlijk ook aan de tegenstander.' John van 't Schip in Voetbal International van 26 januari De speler die de kansen miste werd toegezongen, de trainer die hem opstelde uitgejouwd. Aanvaller Nikos Machlas mag van de harde kern van Ajax wel een foutje maken. Jaap Bakker in Voetbal International van 26 januari Goed nieuws. Dani is terug. Wouters wil hem in de basis. Een maand of twee geleden nog disciplinair gestraft wegens herhaaldelijk te laat op de training komen of helemaal niet, heeft Het Parool begon het nieuwe millennium met een reportage over Ajax' buitenlandse deelnemingen. Het was een genuanceerd verhaal. Cartoonist Steen dacht er anders over. BOWLING/Nederlander bondscoach van Rusland ADRIE VAN OER POEL/Wietermonnik zonder poen BADMINTON/Twee Chinezen voor de prijs van één set WW** p»*"»- agenda radio en tv 14 honderden spellen gespeeld en zijn er misschien wel duizenden slagen over tafel gevlogen. En één van die duizenden slagen heeft de beslissing gebracht. Net zo mooi vind ik de Co Stompé-hausse en ik zie nog goed voor me hoe hij een van zijn directe tegenstanders omarmt als hij ondertussen de pers te woord staat. En dan, plotseling, vanuit het niets: Anderlecht - Ajax 3-0. Ik lees het, sla het op in mijn geheugen en kan het niet vergeten, 's Avonds zie ik op tv Jan Wouters. Het geluid staat uit, want ik luister naar muziek. Ik heb geen zin om het geluid aan te zetten en zie aan de mimiek van de coach dat het een afschuwelijke wedstrijd moet zijn geweest. Waarschijnlijk kansloos verloren. Ik kan niet liplezen, maar vermoed dat hij zegt dat alle linies niet goed op elkaar aansloten en dat er te veel balverlies werd geleden. Hoewel ik dit slechts verzin, en hij net zo goed iets heel anders kan hebben gezegd, word ik boos. Het windt mij op, merk ik, terwijl ik zo vrolijk was geworden door al het fraais dat de andere sporten mij al hebben geboden in de voetballoze maand januari. Spreken is zilver, zwijgen is goud, luidt het bekende gezegde. Als de media eens een keertje zouden zwijgen, had ik bijvoorbeeld nooit geweten dat Ajax met 3- 0 van Anderlecht heeft verloren. Hoe zou het trouwens met Maradona zijn gegaan als de media op gepaste momenten hadden gezwegen? Een flauwe vraag, dat geef ik toe, maar het antwoord laat zich raden. Maradona is niet bestand gebleken tegen de druk die het spelen op topniveau met zich meebrengt. Zijn huidige situatie is niet te benijden. Het is van een zo'n deerniswekkende treurigheid, dat dit met geen pen te beschrijven valt. Alles over Maradona komt in de kranten. Waar of niet waar, dat maakt niet meer uit. Elke gebeurtenis rondom de gevallen vedette is AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 222