Zwijgen is soms goud Heel veel gekker moet het allemaal niet worden PE HtMN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Als het waar is dat tegenslag de mens sterker maakt, dan wordt Ajax dit jaar landskampioen. Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 12 januari Het trainingskamp in Tunesië bood de eerste drie dagen zoveel uitdagingen, dat de spelers zelfs met enige heimwee spraken over de grasmat in De Arena. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 12 januari Niets nieuws onder de zon: ook in Tunesië blijkt Ajax op zoek naar goed gras. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 12 januari Een voetballer kan anderhalve wedstrijd per week spelen, dan kom je tot 65 wedstrijden per jaar. Meer wedstrijden zijn niet mogelijk, we weten namelijk dat een jaar uit 52 weken bestaat en daar kan ik zelfs niets aan veranderen. Johan Cruijjfin Voetbal International van 12 januari Je beste speler is altijd je belangrijkste speler. Johan Cruijjfin Voetbal International van 12 januari Dat geklaag over het Nederlandse voetbal moet eens afgelopen zijn. We hebben ons namelijk nóóit met de grote landen kunnen meten. Johan Cruijjfin Voetbal International van 12 januari In je doen en laten heb je iets Ajax-achtigs. "In het normale leven ben ik best wel een tikkeltje verlegen. Op het veld valt dat weg. Daar is voor verlegen jongens geen plaats. Je hoeft voor niemand bang te zijn, we zijn allemaal mensen." Edwin Struis in gesprek met Cristian Chivu in Sportweek van 25 januari Hoe serieus is de oorlogsdreiging in Georgië? Ik hoorde dat de strijd in Tsjetsjenië zich dreigt te verplaatsen over de Georgische grens. "Ik denk niet dat de oorlog zal overslaan naar Georgië. Ik kan thuis naar het Georgische nieuws kijken, maar de situatie is niet ernstig. Er komen wel steeds meer vluchtelingen vanuit Tsjetsjenië ons land binnen, maar ik denk niet dat Rusland nu ook Georgië zal aanvallen. We leven in het jaar 2000, laten we hopen dat niemand ter wereld meer een oorlog begint." Mark van den Heuvel belt met Shota Arveladze in Sportweek van 25 januari Jullie zijn dit seizoen gedegradeerd onder Aad de Mos, wat kun je daarover zeggen? "Nee, ik praat liever niet over Aad de Mos. Ik moet nu echt weg. Tot ziens." Prima bedankt. Mark van den Heuvel (mede-organisator van de voetbalshow Aad de Mos bestaat niet') belt met Zeljko Petrovic (speler van Urawa Red Diamonds) in Sportweek van 25 januari Het goede van het werk van de Heren Media is dat de liefhebber van bijvoorbeeld voetbal op de hoogte blijft van veel ontwikkelingen. Dus ook van onbenullige ontwikkelingen. Daarom kan de gigantische hoeveelheid informatie even goed nadelig zijn. Soms zou je weieens iets niet willen weten. Neem de maand januari, die traditioneel een rustige voetbalmaand is. Een goed moment derhalve om het vizier op andere sporten en interesses te richten. Even niet denken aan het functioneren van bijvoorbeeld Machlas, Verlaat en Wouters in de ArenA. Even afstand nemen van de vraag of het dit seizoen nog goed komt met onze club. Tegen deze achtergrond komt het bericht met als kop 'Ajax verliest met 3-0 bij Anderlecht' hard aan. Plotseling spoken de beelden van veelvuldig balverlies en een aarzelende defensie weer door mijn hoofd. En dat op een moment dat ik daar helemaal niets van wil weten. Ik ben juist net zo lekker bezig met schaatsen (EK), darts (Co Stompé), schaken (Wijk aan Zee) en geniet ondertussen van het bericht dat de Nederlandse bridgevrouwen de wereldtitel hebben gewonnen ten koste van Amerika. Dit overdonderende succes wordt nog mooier als je je bedenkt dat de titel met slechts één slag verschil is behaald. Ongelooflijk. Waarschijnlijk hebben ze AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 221