Foto's Hans Vermeulen, Frank Nas en Erik van Leeuwen Dat zijn geen fotografen! Ze hebben maar één kaart! Het zijn profiteurs, laffe studenten met een ov-jaarkaart! Toen we eenmaal wat meer richting achterlijn liepen, veranderde onze angst in een heroïsch voelend gekriebel in de buik. Het mooiste moment kwam bij het ronden van de cornervlag richting G. Enkele vrienden herkenden ons op het veld en waren stikjaloers toen ze ons zagen plaatsnemen achter het doel. Hans, gewapend met microfoon om in de tweede helft het gezang op te nemen, zag ons lopen richting de verlaten kant van het doel, vanaf de dug-outs gezien de linkerkant. Geen fotograaf die er plaats nam, dat stukje niemandsland was van ons! Vlak naast de goal van Jan-Willem van Ede zakten we op de knieën, camera in de aanslag, wachtend op wat komen zou. Vreemd vonden we het wel, dat geen van onze tijdelijke collegae aan deze kant van het doel plaatsnam, maar de euforische stemming maakte praktisch denken onmogelijk. Pas toen de spelers het veld betraden, wisten we dat het echt was. Vlak voor onze neuzen passeerden Rob Alflen, Wim Jonk, Dennis Bergkamp en Stefan Pettersson. We konden ze ruiken, voelen, horen en van dichtbij zien. Echte Ajacieden! We hadden het gevoel dat we De wedstrijd ging ondertussen verder. De strijd werd grimmiger. Bergkamp, onze Dennis Bergkamp, werd de wedstrijd uitgeschoffeld en schoffelde zelf terug. De scheidsrechter zag het en toonde de frêle aanvaller de gele kaart. Uiteraard waren we te laat om dit spelbepalende moment op de gevoelige plaat vast te leggen. We waren te ontzet, te geconcentreerd met de wedstrijd bezig. Sluitertijden, snelle films en diafragma's waren verder dan ooit. We zagen scherpe tackles, ballen op de paal zo maar vlak voor onze neus en de druppels zweet van Jan-Willem van Ede, die amechtig probeerde zijn doel schoon te houden. Het werd grimmiger. Weer toonde de scheidsrechter een gele kaart. Weer was ie voor Bergkamp. Pats! Eén druk op de knop en het stond erop. Even besefte ik weer waarvoor ik hier was. Zou de foto gelukt zijn? De tijd vloog voorbij, Ajax kwam op 23 februari 1992 niet verder dan 1-0, maar won wel. Ondanks de rode kaart voor Dennis. zelf meededen. Dichterbij dan dit zouden we nooit komen. De lichtmeter van onze toestellen bleef maar uitslaan, alsof hij het was die ons gevoel moest weergeven. Hoger kon het kleine metertje niet komen, tot we beseften dat dit wellicht te maken had met de enorme hoeveelheid zon die recht in onze toch al rood gekleurde gezichten scheen. Zou het daarom zijn dat de fotografen de andere kant van Van Ede's domein hadden gekozen? Wellicht. AJAX MAGAZINE MAART 2000 217

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 216