a De was even duidelijk als lastig. Maak een dia-geluidsserie over een onderwerp naar keuze. We kregen 'm in het tweede jaar van onze onvolprezen communicatie-opleiding aan de Hogeschool Holland. School vooral bekend vanwege zijn prachtige schoolkroeg de Kooi. Het leven lachte ons, drie gezworen kameraden, toe. De enige zorg was het overhouden van voldoende geld na weer een onbezonnen avond in de kroeg, opdat de schamele huur aan het begin van de volgende maand ook weer betaald kon worden. Audiovisuele vorming heette het vak, en de QuctflQi dan maar in handen moeten fere drietal. De ideeën vlogen al raplaver tafel en gelukkig kon ik ■bp deze interessante discussie mijn stempel aardig drukken. Voetbal zou het onderwerp worden en mijn partners in crime Hans aBf rank vonden het allang best. Als ik het verder dan maar zou regelen. En voetbal was en is Ajax in mijn beleving. Enig onderzoek in de mediatheek bezorgde ons het fraaie boek Spel om de bal van Desmond Morris. Over het hoe en vooral waarom van voetbal, teruggebracht tot de essentie van het spel. Dus geen gekonkel over beurskoersen. Geen gemier over drie strepen of welk ander niet geheel onbelangrijk detail dan ook. Nee, gewoon twee groepen van elf mannen strijdend om maar één ding: de bal, vervaardigd van welk materiaal dan ook. We zouden een dia-geluidsserie gaan maken over het voetbal, daarbij geheel zonder toestemming gebruik makend van door Erik van Leeuwen foto's uit bovengenoemd boek en geluidsfragmenten van Jack van Gelder ten tijde van het zo veel bezongen EK '88. Toch knaagde er iets. Kijk, lui waren we zeker, maar we wilden ten overstaan van de andere jaargenoten zeker niet met een laffe dia-voorstelling op de proppen komen. En dus belden we naar Ajax. Want zou het niet mooi zijn wanneer we een wedstrijd van deze club zouden kunnen bezoeken, om daar, gezeten naast professionele fotografen, onze plaatjes te schieten? Aldus geschiedde. Ajax gebeld en na een aantal pogingen kregen we de grote David Endt aan de lijn. Niet gehinderd door enige kennis van zaken rondom accreditatie, laat staan NSP-kaarten, legden we hem ons idee voor. Endt vond het best maar vroeg ons wel ervoor te zorgen niemand verder tot last te zijn. Nee, hoor, mijnheer Endt, maakt u zich maar geen zorgen. We zullen niemand verder tot last zijn! Op zondag 23 februari 1992 was het zover. Het was koud, maar een felle winterzon waakte over Amsterdam-Oost met de Meer als stralend middelpunt. Ajax was nog gewoon Ajax, Sport7 nog niet eens in de embryonale fase en dus werd er gewoon om half drie afgetrapt. Eén fotokaart zou er op mijn naam klaarliggen bij de informatiebalie aan de Middenweg en gewapend met geluidsrecorder, imposante fototoestellen waarvan we amper wisten Amsterdamsche Football CU* w*»"" 23<«« r. UtoWM* seUSs oeeft SBBl toegang tot de 214 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 213