Het laatste decennium van de eeuw begon voor Ajax met een kampioenschap. Vervolgens vertrok aan het begin van het seizoen 1991-1992 onverwachts Leo Beenhakker naar Spanje. Hij werd opgevolgd door de man die meer dan enig ander zijn stempel zou drukken op het Ajax van de jaren negentig. Louis van Gaal loodste zijn ploeg eerst naar de UEFA Cup, waardoor Ajax kon bogen op het bijna unieke feit alle drie de Europese bekers in de kast te hebben. Vervolgens werd de Champions League gewonnen, waaruit de Europese Supercup en de Wereldbeker voortvloeiden. Wat gebeurde er verder in de wereld in dit voor Ajax zo succesvolle decennium? Éi Él Uitbundig viert het team van Ajax de winst van de Champions League na de 1-0 overwinning op AC Milan op 24 mei 1995 in Wenen. S De computer en internet maakten een onstuitbare opmars in het bedrijfsleven, het onderwijs en het dagelijks leven. Een hele generatie westerse kinderen maakte er al kennis mee op de basisschool. Foto: Louis van de Vuurst Richard Krajicek won op 7 juli 1996 Wimbledon na in de finale de Amerikaan Malivai Washington met 6-3, 6-4, 6-3 verslagen te hebben. In Amsterdam Zuidoost verrees een hypermodern stadion dat de nieuwe thuishaven werd van Ajax. Walt Disney's 'The Lion King' was niet alleen een grote hit in de bioscoop maar werd ook de beste verkochte video aller tijden. Net als veel andere bioscoopsuccessen kreeg de film een vervolg in De Leeuwenkoning II: Simba's trots. 'Girl power' in de gedaante van de Spice Girls - Posh, Baby, Sporty, Scary en Ginger - was een enorm succes in de popmuziek. De Britse meidengroep behaalde wereldwijd grote verkoopcijfers met de meeste van hun singles. Nadat zij in 1996 officieel gescheiden was van prins Charles, kwam de mateloos populaire Diana op 31 augustus 1997 om het leven bij een auto ongeluk in Parijs. Haar dood veroorzaakte een nationale periode van shock en rouw in Groot- Brittannië en leidde tot grote kritiek op het Britse koningshuis dat te ouderwets zou zijn en Diana altijd slecht behandeld zou hebben. AJAX MAGAZINE MAART 2000 209

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 208