Foto: Yvonne Witte samenwerking met Krols vervanger, Pim van Dord, verliep voor geen meter. We kregen dik klop van Benfica en verloren ook van Paris Saint Germain.' Het tweede seizoen verliep teleurstellend voor Janssen. 'Allereerst moest ik in juli in dienst, waardoor ik veel trainingen van de A-selectie moest missen. Mijn commandant gaf me geen vrij om overdag Foto: Yvonne Witte te trainen. Ik heb wel een paar keer stiekem meegetraind door me ziek te melden. Maar toen dat uitkwam kreeg ik vijf weken verzwaard arrest.' Ik moet mezelf er echter ook de schuld van geven waarom het uiteindelijk niet lukte. Ik ben niet iemand van de lange- termijnvisie. Het moet meteen goed gaan of ik gooi mijn kop in de wind. In december had ik met mijn vader een nieuw gesprek met Ajax over mijn toekomst. We hadden goede hoop dat ze graag verder met me wilden en me een verbeterd contract zouden aanbieden. Dat gebeurde echter niet. Er werd me te verstaan gegeven dat ik me nog maar eens moest bewijzen. Dat kwam hard aan bij mij. In de tweede helft van dat seizoen heb ik een beetje met mijn kop in de wind gelopen. Ik heb toen niet meer lekker gevoetbald. Mijn houding naar Ajax werd anders, wat negatiever en ik zag allemaal nieuwe jongens komen. Mentaal had ik me sterker moeten opstellen, maar ik zat ook privé in een vervelende periode.' Ajax of niks In mei kwam het onvermijdelijke briefje van Ajax dat men niet meer met Janssen verder wilde. 'Ik heb het toen meteen over een andere boeg gegooid. Ondanks dat er contacten waren met Telstar en Sparta ben ik met betaald voetbal gestopt. Het was 17-5-1980: Feyenoord - Ajax 3-1 (1-1) KNVB-bekerfinale, Stadion Feyenoord, Rotterdam Scoreverloop: 20. Arnesen 0-1; 39. Petursson 1-1) (strafschop); 72. De Leeuw 2-1; 76. Petursson 3-1. Scheidsrechter: Charles Corver Toeschouwers: 50.340 Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Nielsen, Van de Korput, Brard; Notten, Stafleu, Van Deinsen; Peters, Petursson (82. Bouwens), De Leeuw Ajax: Schrijvers; Wijnberg, Krol, Janssen, Boeve; Schoenaker, Arnesen, Lerby; Bonsink (77. Pen), Ling (56. Van Geel), Tahamata Bron: Evert Vermeer Ajax of niks anders. Eigenlijk deed ik hetzelfde als na dat jaartje tennissen: radicaal de boel omgooien, terwijl ik misschien wat harder had moeten knokken. Nadat ik gestopt was heb ik nog lange tijd als ik Ajax op televisie zag het gevoel gehad van "daar had ik ook kunnen lopen". Of misschien had ik gewoon naar Sparta moeten gaan, had ik immers toch eredivisie gespeeld. Maar ik had een dwars karakter; ik maakte niet vaak dingen af. Ik ben toen Lichamelijke Opvoeding gaan studeren. Later ben ik op een tennisschool in Badhoevedorp terecht gekomen. Tegenwoordig pacht ik het tennispark Westerhout in Beverwijk. Ik verhuur de negen banen door aan een tennisvereniging, doe het onderhoud, de kantine en geef tennislessen. Voetballen doe ik nog wel, met wat vrienden in een laag elftal. Ajacied ben ik altijd wel gebleven. Ik ben nog op het afscheidsdiner van de Meer geweest. Dat vond ik leuk, hoewel ik uiteindelijk aan een tafeltje terechtkwam waarvan ik niemand kende.' Veel tastbare herinneringen aan zijn tijd bij Ajax heeft Janssen niet meer. 'Ik had na afloop van de wedstrijd tegen Feyenoord mijn shirt geruild met dat van Petur Petursson. Maar Feyenoord-supporters trokken me even later dat shirt uit mijn handen. Overigens ben ik nog steeds op zoek naar een video van die wedstrijd. Ik ben er namelijk hartstikke trots op.' 188 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 187