Ruud Krol op de (brede) schouders van Piet Schrijvers. Janssens eerste (en enige) wedstrijd in Ajax 1 was tevens de laatste van Krol Foto: George Verberne resultaat dat het lot de Kuip aanwees als plaats van handeling. Een ander meningsverschil betrof de te dragen tenues. Zowel Feyenoord als Ajax wilde in de eigen vertrouwde outfit spelen. Manager Peter Stephan van Feyenoord belde de KNVB voor alle zekerheid in de week voor de finale hierover nog maar eens op. Pas één kwartier voor aanvang van de wedstrijd kwam de voetbalbond in actie. Het lot moest weer beslissen, nu over wie het thuistenue mocht dragen. Aangezien Feyenoord-trainer Vaclav Jezek ouder was dan Ajax-collega Leo Beenhakker mocht de Tsjech kop of munt zeggen. Jezek verloor de loting, waardoor Ajax in het bekende tenue kon spelen. De voor alle zekerheid meegebrachte reserveshirts konden in de koffer blijven. Aan Janssen ging al deze commotie voorbij. 'Ik was natuurlijk dolgelukkig dat ik in zo'n wedstrijd mocht debuteren. Kees Zwamborn was geblesseerd en ik had dat seizoen altijd het gevoel gehad dat Beenhakker me in het oog hield. En dat hij Het vertrek van Krol was van invloed op de carrière van Frank Janssen, die zonder de steun van de routinier een stuk slechter speelde. me in zo'n beladen duel liet debuteren gaf aan dat hij vertrouwen in me had. We verloren met 3-1, maar ik speelde niet eens zo'n beroerde wedstrijd. We hadden de pech dat we bij een 1-0 voorsprong een strafschop misten. Dat Karei Bonsink die penalty nam was tegen alle afspraken in, maar hij voelde zich goed in de wedstrijd zitten. Achteraf is daar nog flinke ruzie Foto: George Verberne over geweest, hoewel ik daar niets van gemerkt heb. Maar ik kan het me wel voorstellen: Ajax is een professionele organisatie en als iemand op zo'n belangrijk moment de afspraken schendt, is dat niet best.' Ongelukkig 'Ik heb wel een kostbaar foutje gemaakt. Ik wilde de bal omhalen, maar raakte hem niet goed. De bal belandde bij de cornervlag, de voorzet stompte Schrijvers nog weg, maar daarna werd hij ingeschoten: 2-1 voor Feyenoord. Even later gaf Soren Lerby een te korte terugspeelbal, waardoor het 3-1 werd. Het was allemaal een beetje ongelukkig, maar ik speelde wel redelijk. In de pers liet Ruud Krol doorschemeren dat hij tevreden over me was. Hij had me ook gesteund door veel met me te praten. Dat deed me goed, want in die periode had Krol het weieens aan de stok met Zwamborn. Hij had hem tijdens een wedstrijd zelfs een duw gegeven. Dus van tevoren dacht ik: "als dat maar goed gaat". Krol was destijds dé man bij Ajax; het was geen gouden generatie met jongens als Bonsink, Zwamborn en Wijnberg.' De bekerfinale was de laatste wedstrijd van Krol voor Ajax. 'Dat was voor mij jammer, want enkele dagen na de bekerfinale moesten we een toernooi in Parijs spelen. Zonder de steun van Krol speelde ik een stuk slechter. De AJAX MAGAZINE MAART 2000 187

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 186