kerstcadeautjes voor de familie en kennissen. Voor mij was het leuk om te zien dat ze het zo naar haar zin had. Van de zomer komt ze weer, samen met mijn zus. Ik meld het maar, dan kan de middenstand zich voorbereiden.' De kat op het spek Chivu hunkerde naar een eigen plek. Het verblijf in het hotel begon saai te worden. Zo zelfs, dat er uiteindelijk een soort verlangen ontstond naar Ouderkerk. Nu is er veel goeds te melden over Ouderkerk, maar flitsend of mondain is de gemeente niet. Alleen in vergelijking met het onder Ajacieden wonderlijk populaire Diemen is Ouderkerk vooruitstrevend. Chivu: 'Het is er mooi. Het is vlak bij de ArenA en vlak bij de stad. Dat is perfect. Beter dan wonen in de stad zelf. Ik moet een beetje rust om me heen hebben. Amsterdam is te druk, met te veel verleiding om je heen. Het is gevaarlijk om alleen in de stad te wonen. Je kunt er zo veel leuke dingen doen, waar ik allemaal van hou. Maar dat kan natuurlijk niet. Dat zou ten koste gaan van het voetbal. En ik ben hier gekomen voor het voetbal, niet voor al die andere dingen die de stad te bieden heeft. Het nachtleven in Ouderkerk is overzichtelijker. In Roemenië ging het er toch wat losser aan toe in het voetbal. Hier bij Ajax is het zeer professioneel. Je moet er voor honderd procent mee bezig zijn. Ik heb heel helder voor de geest waarom ik hier ben. Ik wil een betere voetballer worden en ik wil dat het met het team beter gaat. Ik kan me gelukkig heel goed beheersen. Ik ben negentien en ik hou van AiAy uiri7iME MiiDT innn 1

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 15