litmME KATERN grootste miskopen, de beste traptechniek, de productiefste seizoenen, het opmerkelijkste scoreverloop of de spannendste verlengingen. Ook harde cijfers schuwden we niet. Frits Barend, Sytze de Boer, David Endt, Peter Hekkema, Marcelle van Hoof, Rick de Leeuw, Rik Planting, Michel Sleutelberg, Erik Somers, Evert Vermeer en Chris Willemsen zorgden voor honderd - vaak zeer subjectieve - lijstjes, waarover het laatste woord nog niet gesproken is. Want wie heeft er nu bijvoorbeeld het fraaiste kapsel: Frank Rijkaard met Afro-look of Piet Hamberg met permanent? En is 3-0 écht de mooiste Ajax- uitslag? Een Katern-F om in te lijsten. FB Frits Barend SdB Sytze de Boer DE David Endt PH Peter Hekkema MvH Marcelle van Hoof RdL Rick de Leeuw RP Rik Planting MS Michel Sleutelberg ES Erik Somers EV Evert Vermeer CW Chris Willemsen Eendagsvliegen Eén volledige Europa-Cupwedstrijd Internationals Aankopen Spectaculaire transfers Op leeftijd gekocht Te vroeg vertrokken Buitenlanden waar Ajacieden vandaan kwamen Teruggekeerd als trainer Buitenlanders Comebacks Buitenlanders die het de laatste tien jaar bij Ajax niet hebben gemaakt en in sommige gevallen een echte miskoop mogen worden genoemd De nieuwe (Cruijff, Keizer etcetera) Onderschatte spelers Miskopen Overschatte spelers 80 90 90 Utrechtse Ajacieden 5 Feyenoordste Ajacieden PSV-ste Ajacieden 65 Man of the match On-Ajax-ste Ajacieden Echte Ajacieden De onsterfelijkste Ajax-doden De beste net-niet-goed-genoeg-voor-Ajax-1- dus-ik-kom-maar-niet-spelers Harde cijfers Rugnummers 8 Uitslagen Shirt uit de broek Kapsels Nomen est omen Beroepen Bijnamen Dieren-bijnamen Populairste voornamen Voornamen 91 Speakers Kleurrijke Ajacieden Liedjes Artis Stadionliederen S Eeuwige koppels Prettige reis! 175 Collector's items 9 Boeken 7 5 Ajax-haters Toegift Het meest genoemd Slechts één keer genoemd De meest genoemde wedstrijden De leukste top-tiens AJAX MAGAZINE MAART 2000 137

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 136