KATERN HO HVcFJO fJAAOAfJAA in honderd top-tiens Honderd jaar Ajax. Dezer dagen en weken zal in de media ongetwijfeld een enorme hoop aandacht aan Ajax' eeuwfeest en historie worden geschonken. Uiteraard kan ook het Katern van Ajax Magazine daar niet omheen. Wat doet men aan het eind van een eeuw? Lijstjes maken van het beste dit en het mooiste dat, het grootste zus en het ergste zo, aldus een eeuw samenvattend, indelend en overzichtelijk makend. We besloten het te doen aan de hand van honderd top-tiens, die tezamen honderd jaar Ajax in beeld brengen. Op de komende pagina's treft u ze aan. Een elftal Ajacieden kwam met ranglijstjes over diverse onderwerpen als de mooiste rugnummers, de De mooiste doelpunten 13 Grootste nederlagen in de eredivisie Lucky Ajax Topscorers (naar aantal seizoenen) Grootste thuisnederlagen in de eredivisie Unlucky Ajax 2 Gescoord in Europa-Cupfinale Productiefste seizoenen Afgelaste en gestaakte wedstrijden Topscorers (naar aantal goals in één Productiefste seizoenen in het betaalde In weer en wind seizoen) voetbal Scoreverloop Gescoord bij debuut Minst productieve seizoenen Pech Productiefste spelers Minst productieve seizoenen in het betaalde Uit het veld gestuurd Topscorers aller tijden voetbal Gemist Productieve buien Meest efficiënte seizoenen Penalty-nemers De honderdste van het seizoen Openings- en eerste wedstrijden Voorzet-gevers Hattricks Klassiekers Traptechniek Eén doelpunt voor Ajax Ere- en benefietwedstrijden Passeerbewegingen Meest gescoord tegen Ajax sinds 1954 Ajax v./w.n.s. 1 Koppers In eigen doel, aan de eigen kant Verjaardagswedstrijden Vrije trappen Doelpuntrijkste wedstrijden in de Europa-Cupwedstrijden Keepers eredivisie Zenuwslopende wedstrijden Aanvoerders In eigen doel, aan de andere kant Kampioenswedstrijden Pijnlijke wissels Grootste uit-overwinningen in de Identieke uitslagen Gouden wissels eredivisie Verlengingen Blessures Grootste overwinningen in de eredivisie Blamages Bankzitters 136 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 135