Nieuwjaarsreceptie VAUIA Tussen de voetbalbedrijven door vond ook dit jaar weer de traditionele Nieuwjaarsreceptie plaats. Op 7 januari kwam de Ajax-familie op de Toekomst bijeen om elkaar en de club het allerbeste toe te wensen. Het aanstaande eeuwfeest van Ajax bood immers de garantie dat het hoe dan ook een feestelijk jaar zou gaan worden. Dick Schoenaker (alle vertrouwen in Ajax) legtJohan Neeskens (alle vertrouwen in Oranje) uit hoe we Europees kampioen moeten worden. Vice-voorzitter Hennie Henrichs brengt een toast uit op het nieuwe jaar. D(ri)e engelen zingen bij na-ha-ha-chte: Stanley Menzo, Aron Winter, Jan van Halst - in goede voornemens verenigd. Frank Verlaat wenst Michael Goeman veel succes met het verwerken van de vele e-mailtjes die Ajax ontvangt. Pronk, Van Os, Harms... drie oer-Ajacieden, voor wie Ajax altijd een serieuze zaak is. Foto's: Louis van de Vuurst Voorzitter Michael van Praag had verplichtingen in het buitenland en dus sprak vice-voorzitter Hennie Henrichs de nieuwjaarsrede uit. Onder het toeziend oog van vele belangstellenden hield hij een bescheiden praatje. Geen pittige uitspraken en ook geen grootse toekomstplannen. Een blik in het verleden leerde dat het bijna honderdjarige Ajax de afgelopen eeuw veel heeft bereikt: 'Dade en Stempel zullen zich dat niet hebben gerealiseerd toen zij op 18 maart 1900 Ajax oprichtten. Het eerste kampioenschap bleek de aanzet tot de wereldwijde bekendheid van de club. In Nederland was Ajax menigmaal voorloper op diverse gebieden. Shirtreclame, skyboxen, de beursgang en de internationaliseringen waren acties die veel clubs als voorbeeld namen. Nooit zullen wij echter nalaten onze roots te bewaken. De jeugdopleiding zal altijd de hoeksteen van onze club blijven.' Over het minder verre verleden van Ajax zei Henrichs het volgende: 'Tussen 1994 en 1996 lag de sportieve meetlat ongekend hoog. Momenteel leven we echter in een andere realiteit. Terugziend mogen we apetrots zijn op het verleden van onze vereniging, maar tegelijkertijd weten we ook dat er veel werk te doen is.' Er werd getoost op het welzijn van eenieder en de club en na afloop nam de vice-voorzitter nog één maal het woord: 'Rust in de tent en geen paniek. We hebben vertrouwen in de spelersgroep, maar als u zegt dat het spel beter moet, geef ik u volmondig gelijk'. AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 122