jntelingen in een jongensleven AN CHIVU Er zijn wedstrijden geweest waarin hij niet uit het veld werd gestuurd. Maar in de korte tijd dat de Roemeen Cristian Chivu zijntakmten heeft kunnen etaleren, is hij de argeloze toeschouwer vooral opgevallen door drie rode kaarten. Desondanks is de entree van de linksbenige verdediger met name indrukwekkend geweest door het gemak waarmee hij speelde. Ajax zwalkt, "Chivu schrijdt voort. Chivu: 'Het is waar dat het niet zo goed gaat bij ons. Maar dat is hopelijk tijdelijk. Het bleef lang wachten tot het moment waarop iedereen, of de meesten, weer fit zouden zijn. De trainer heeft nog maar weinig met hetzelfde team kunnen spelen. We waren niet ingespeeld, en voor het spel dat Ajax moet brengen is juist dat belangrijk. Ajax is under construction. Het komt allemaal wel goed. Over een jaar staan we weer aan de top, dat weet ik zeker. Voor mezelf ben ik blij dat ik voor Ajax speel. Want of het nou wel of niet goed gaat met het team, Ajax blijft Ajax. Natuurlijk was ik niet blij dat er zoveel spelers niet fit waren, maar voor mij was het eigenlijk eerder een voordeel. Daardoor kreeg ik al snel de kans in het eerste. Zo is het leven. Ik wist dat door Raymond Bouwman foto's Tessa Posthuma de Boer mijn moment gekomen was. En ik denk dat ik het er redelijk goed vanafheb gebracht. Ik startte als linksback. Voor mij een ongewone plaats, maar het ging toch niet slecht. Dat moest ook. Ik pak altijd mijn kans als ik hem krijg. Je weet nooit of er een tweede kans komt, of wanneer die komt. En als ik er moet staan, sta ik er ook. Zo is het altijd gegaan, dus nu ook.' Toch lachtte het geluk je niet voortdurend toe Chivu: 'Dat is waar. Ik kreeg twee keer achter elkaar rood en daarna raakte ik zelf geblesseerd. Maar dergelijke tegenslag hoort er ook bij. Inmiddels had ik wel kunnen laten zien wat ik kon. Behalve overtredingen maken dan, maar dat lag toch aan mijn onervarenheid. Die eerste rode kaart, tegen Roda, nam ik weloverwogen. Het was bijna tijd, en als ik niet zou ingrijpen zouden zij bijna zeker kunnen scoren. Ik wist dat ik rood zou krijgen, maar daarmee dacht ik het resultaat veilig te stellen. Op dat moment stond het 1-1. Maar ja, voordat ik het veld afkon lopen, maakten zij hem toch uit die vrije trap. Dat was wel erg zuur. Ik had er behoorlijk last van dat het zo moest lopen. Want nu was mijn kans Rood was de kleur van Roemenië onder Nicolae Ceausescu. Cristian Chivu heeft bij Ajax al bijna meer van die kleur gezien dan in de jaren voor de Roemeense revolutie in 1989. Als wapperende communistische banieren belemmeren drie veldverwijzingen het zicht op het onwaarschijnlijke talent dat Chivu vooral is. AJAX MAGAZINE MAART 2000 11

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 11