Hielke Strampel Een seizoenkaart zit er voor Hielke Strampel (60) niet in - 'te duur, jammer hè?' - maar de blinde telefonist van het Amsterdamse GVB (Gemeentelijk Vervoer Bedrijf) heeft gelukkig een brede kennissenkring. Zo werd hij laatst nog door Jack Spijkerman in de ArenA uitgenodigd... 'Zaten we bij Harry Mens in de VIP-box. Geweldig was dat; we hebben samen staan dansen en zoenen toen Ajax met 1-0 voorkwam. Ik heb nog gesproken met Sjaak Swart en de vrouw van Danny Blind en het werd nog op tv uitgezonden ook. Ik krijg hier en daar wel eens een kaartje. Soms neemt de ME me mee, of ga ik met de jongens van het GVB. Ik ben al 25 jaar echt betrokken bij de club. Sinds mijn tweede, toen ik mazelen kreeg, ben ik blind, maar er is altijd wel een manier om de wedstrijden te volgen. In het stadion zitten blijft toch het mooiste wat er is. Dan proefje de sfeer en hoor je aan het gejuich hoe het Ajax vergaat. Ik neem meestal een radiootje mee, luister ik naar het verslag van Jack van Gelder. "Komt er een over rechts, geeft die bal voor..." En anders zit er altijd wel een ziender naast me, die me vertelt wat er aan de hand is. Ik zou het mooi vinden erbij te zijn met het 100-jarig bestaan. Een wedstrijd meemaken, met die jongens praten. Want dat mis ik wel sinds ze weg zijn uit de Meer. Daar kwam je in het honk nog wel eens John van 't Schip tegen. Een lekker pilsie bij de hand, broodje bal, relaxed. In de ArenA ben je vooral veel aan het klimmen 'In het stadion zitten blijft t voordat je je stek hebt gevonden.' 'In het stadion zitten blijft t Tekst: Pauline Blom. foto: Louis van de Vuurst. mooiste wat er isr Stilstaan bij een eeuw Ajax Jamal Yahiaoui. trainers en Frank van Deursen namens de medische staf. Hun aanwezigheid werd door een ieder bijzonder op prijs gesteld. Na afloop was er in ons restaurant door Hans Koggink en zijn staf, in samenwerking met de evenementencommissie, voor een hapje en een drankje gezorgd en ten slotte kon iedereen huiswaarts keren met een gezellige fles wijn. Zij die verstek moesten laten gaan hebben echt iets gemist, maar misschien zien wij hen in december 2000. In de winterstop werd op het kunstgrasveld een oefenwedstrijd gespeeld tegen De Beursbengels. Het werd een nuttige ontmoeting, die uiteindelijk door Ajax met 1-0 werd gewonnen. Uit de beker Voor de districtsbeker moest Ajax aantreden tegen DCO in Haarlem. In de eerste helft speelde Ajax veel te lief en te slap en werd het zelden gevaarlijk. Dat werd kort voor de rust fataal, toen de Haarlemmers een 1-0 voorsprong namen. Na de thee was het krachtsverschil wel erg duidelijk en kreeg doelman Dennis van der Wal geen moment problemen meer, maar verder dan een treffer van Dennis Bogaard kwamen we niet (1-1). De Haarlemmers waren dolblij de strafschoppenserie te hebben gehaald en uiteindelijk wonnen zij die ook nog. Na veertien penalty's scoorde DCO één maal meer. Geen beker meer, dus kunnen we ons volledig op de competitie richten. 118 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 117