4ft een onbegrijpelijke zaak. Het regende de hele dag aan één stuk en de verwachtingen waren alleen maar slechter. Bij aankomst op het sportcomplex in Soest leken de doelgebieden dan ook op kleine zwembadjes, maar de gastheren was er kennelijk alles aan gelegen te spelen, want een aantal vrijwilligers was, doorweekt, bezig met prikken en zand strooien. Scheidsrechter Van Beek, die overigens een perfecte wedstrijd zou fluiten, zag geen gevaar voor de spelers en liet aftrappen. De hekkensluiters kwamen agressief spelend uit de startblokken en de Ajacieden hadden er op het moeilijke veld aanvankelijk veel problemen mee elkaar te vinden, want herhaaldelijk kreeg de bal op het zompige veld te veel snelheid. WZ kreeg een aantal unieke kansen om de score te openen, maar doelman Dennis van der Wal stak in een bijzondere vorm en ranselde alles uit zijn doel. Omdat ook Ajax niet in staat was de vijandelijke defensie te slechten was de stand met de rust nog 0-0. In de tweede helft werd het veld met de minuut slechter en aan het eind eigenlijk onbespeelbaar. Nu eens schoot de bal meters door en het volgende moment bleef hij dood in de modder liggen. Hierdoor ontstonden de Rogier Vink en Danny Murphy. vreemdste situaties voor beide doelen. De thuisploeg nam na een kwartier de leiding. De spits van WZ stapte bij een dieptepass heel leep over de bal heen, waardoor de Ajax-defensie op het verkeerde been werd gezet en een medespeler liet nu ook onze doelman kansloos. Een fraaie treffer. Even dreigde opnieuw een nederlaag, maar de trainer wisselde Said Saïdi-Amor voor Patrick Schuurman en Jamal Ahaddouch voor Jamal Yahiaoui. Ajax had wat meer power over op het zware veld en de thuisploeg kreeg het steeds moeilijker. Toch was de hulp van de doelman van WZ '49 nodig om de wedstrijd te laten kantelen. Dennis Bogaard onderschepte op het middenveld de bal, wachtte niet en haalde van ruim dertig meter verwoestend uit, waarna de bal, gedragen door de wind, via de vingertoppen van de doelman in het doel verdween (1-1). Het bleek te veel voor de mensen uit Soest. De druk van Ajax werd steeds groter en een schitterende voorzet AJAX KINE MAART 2000 van Jamal Yahiaoui, uitgebroken over de rechtervleugel, werd door Patrick Schuurman beheerst afgerond. Bijna was het toch nog gelijk geworden, want een aantal malen speelde een Ajacied de bal terug naar Dennis van der Wal, terwijl deze in de modder zou kunnen blijven steken. Toen dat dan ook een keer fout ging, moest onze keeper weer handelend optreden en dat deed hij dan ook met verve. Kerstgala Het bleek achteraf de laatste wedstrijd vóór de winterstop, want het weer werd nu met de dag slechter en de terreinen raakten doorweekt. Het definitieve slot vond echter plaats op ons eigen kunstgrasveld. Evenals vorig jaar werd het jaar afgesloten met het traditionele Dick de Groot-senioren- kerstgala. Alle teams speelden een mixed toernooi en dit jaar kregen zij versterking van Frank Kales en Hans Westerhof namens de directie, Jan Pruijn namens de 117

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 116