Op penalty's uit de beker ZATEUPAq 1 De resultaten die het eerste zaterdagelftal behaalde, waren niet om over naar huis te winst in de competitie, en uitschakeling in in de periode voor en na de winterstop schrijven: één keer verlies en één keer de districtsbeker. door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst In Ëe thuiswedstrijd tegen Zwaluwen '30 uit I loorn wilde het eerste zaterdagteam de Hg naar de overwinning weer betreden en het kwam dan ook met de beste Hdoelingen uit de kleedkamer. De gasten H Hoorn waren echter niet van plan het slachtoffer te worden van onze dadendrang boden zeer goed partij. Toch had Ajax if het begin de kansen, maar het moest steeds alert blijven op de snelle counters. Danny Murphy zorgde ervoor dat Ajax de leiding nam. Hij zette zelf de aanval goed op, speelde de bal naar de rechterzijde, terwijl hij zelf goed de diepte in sprintte. Op het juiste ogenblik verscheen hij dan ook voor de doelman van de Zwaluwen, om de voorzet onhoudbaar in het doel te tikken: 1-0. Met die stand werd ook de rust bereikt. Twee minuten na de hervatting moest Mare Geestman helaas het veld geblesseerd verlaten en dat betekende de ommekeer in de wedstrijd. Trainer Edmond Claus kon door de vele blessures geen directe vervanger in het veld brengen en moest derhalve zijn hele elftal door elkaar gooien. Daarmee waren echter de automatismen weg, de spelers vonden elkaar steeds moeilijker en Zwaluwen had in de gaten, dat er mogelijkheden kwamen in de Ajax-defensie. Steeds vaker doken Hoornse spelers op voor doelman Dennis van der Wal en je zag het onheil aankomen. Tot drie maal toe passeerden de voorwaartsen van Zwaluwen onze doelman en onze voorhoede kon daar absoluut niets tegenover stellen, waardoor Ajax deze wedstrijd met 1-3 verloor. Waterballet Dat de wedstrijd in Soest tegen WZ '49 doorgang kon vinden, was voor ons allen Danny Murphy. AJAX MAGAZINE MAART 2000 115

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 114