onze wedstrijd spelen Real Madrid en Athletic de Bilbao tegen elkaar gelijk. Dit betekent dat wij aan een gelijkspel genoeg hebben om door te gaan. Iedereen weet dus wat er van hem verwacht wordt wanneer wij aan de wedstrijd beginnen. Het wordt een zware en zenuwslopende wedstrijd, waarin Inter door een fout van ons op 1-0 komt. Maar niet getreurd, wij blijven in onszelf geloven en scheppen diverse kansen. Ondanks dit alles komen wij niet tot scoren, Inter overigens ook niet maar dat is een schrale troost. Wij liggen eruit! De tijd die hierdoor in het programma vrijvalt wordt benut voor een bezoek aan Camp Nou, waar wij dankzij de bemiddeling van Louis van Gaal een rondleiding krijgen. Via de bestuurskamer, de persruimte en de kleedkamer belanden we aan de rand van het veld bij de dug-out van Bar^a. Het ultieme moment voor de boys, dat wij voor het nageslacht op de gevoelige plaat vastleggen. De dag wordt afgesloten met het bijwonen van de finales. Om de derde en vierde plaats wordt gestreden door Paris SG en Athletic de Bilbao, terwijl Barcelona en Real Madrid de grote finale spelen voor maar liefst 12.500 toeschouwers! Na verlenging is het Real Madrid dat met 1-0 de overwinning voor zich opeist. Onder luid applaus van de toeschouwers betreden vervolgens alle ploegen het veld om hun prijs in ontvangst te nemen. Dit vormt de afsluiting van een schitterend toernooi waarin onze jongens zich, ondanks het missen van de laatste vier, zowel in als buiten het veld op Ajax-waardige wijze hebben gepresenteerd. wij 1-0 achter, dit blijft zo tot aan de rust. Hierin geeft Robin Pronk nog kort enkele aanwijzingen voor de tweede helft en hij waarschuwt iedereen om scherp te blijven en geen nodeloos balverlies te lijden. Ondertussen gaat fysio Merel Lankreijer met de waterfles rond. Kort in de tweede helft gebeurt toch hetgeen waarvoor Robin gewaarschuwd heeft, een slechte pass op het middenveld leidt tot balverlies en Real Madrid scoort 2-0. Later wordt het nog 3-0. Na afloop zijn de jongens hevig teleurgesteld, maar veel tijd om te treuren is er niet. Kort na vijf uur wacht ons de tweede wedstrijd tegen Partizan Belgrado, dat wij al aan het werk hebben gezien en dat te kloppen lijkt. Dit laatste is inderdaad zo. Met de nodige momenten van het typische Ajax-systeem, een goede balcirculatie gecombineerd met zelfvertrouwen, wordt met 4-0 gewonnen. Doelpuntenmakers zijn Plat, Augustin, Sno en Narsingh. De kater van de eerst wedstrijd is weggespoeld, maar we zijn er nog lang niet. De avond wordt besloten met een uitstapje naar de Ramblas waar fraaie souvenirs op de kop getikt worden. Aan een gelijkspel genoeg De eerste wedstrijd op dinsdag is tegen Athletic de Bilbao, een stugge ploeg maar met de inzet van allen niet onverslaanbaar. In twee keer vijftien minuten wordt er met een enorme inzet gestreden en scheppen we zo'n drie tot vier kansen waarvan er twee door Johan Plat fraai worden benut. Aan de andere kant staat onze keeper Marco van Duin ook zijn mannetje en hij weet met een paar fraaie reddingen zijn doel schoon te houden. De vierde en laatste wedstrijd tegen Inter moet de beslissing brengen of we wel of niet doorgaan naar de laatste vier. Voor 5. De elftallen stellen zich op voor de wedstrijd tegen Real Madrid. 6. Bespreking in de rust van de wedstrijd tegen Real Madrid. Het hoofd koel houden, luidde het devies. 7. Ontreddering na het 1-0 verlies van Inter. 8. In de dug-out van Barcelona. Staand vanaf links: Johan Plat, Robin Pronk, Frits Andriese, Merel Lankreijer, Maarten Stekelenburg, Marco van Duin, Donovan Slijngard, Floris Thoolen. Gehurkt: Ricardo Mac Nack, Nikkie Sparreboom, Evander Sno, Jermain Lens, Mitchel Burgzorg, Nordin Amrabat, Furdjel Narsingh en Adillo Augustin. 112 AJAX MAGAZINE MAART 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 111