IV Campeonato Internacional de Futbol mst> We schrijven 26 december 1999 rond elf uur. Op deze tweede kerstdag op een tijdstip waarop half Nederland zich voorzichtig de slaap uit de ogen wrijft, verzamelen twaalf D-junioren en hun vijf begeleiders zich op Schiphol bij de balie van Iberia. Voor drie spelers betekent dit overigens hun luchtdoop. Met vlucht IB 4247 vliegen wij rond half twee naar Barcelona voor een schitterend zaalvoetbaltoernooi georganiseerd door Canal+JRuim een maand eerder was de uitnodiging hiervoor binnengekomen. Hoewel de jeugd feitelijk vanaf de kerst van twee weken winterstop zou kunnen genieten, wordt er in goed overleg met de ouders van de spelers besloten om deze uitnodiging te aanvaarden. Na een voorspoedige vlucht met de nodige turbulentie boven Frankrijk, arriveren wij rond half vier op het vliegveld van Barcelona. Hier worden wij opgewacht door een vertegenwoordiger van de organisatie die ons met een bus naar ons hotel brengt aan de rand van het centrum van Barcelona. Kort na aankomst in het hotel wacht ons een lunch, dat komt goed uit want de meesten beginnen aardige trek te krijgen. Aan het begin van de avond maken wij een korte rondrit door het centrum van de stad om vervolgens koers te zetten naar de prachtige sporthal naast het Olympisch stadion, de plaats waar het toernooi zich zal afspelen. Hier ontmoeten wij voor het eerst de andere deelnemers die ook even komen sfeerproeven. Onder de deelnemers bevinden zich Barcelona, Real Madrid, Inter en Manchester United. We kunnen onze borst natmaken! Na een eerste kennismaking met de kunstgrasvloer en een gezamenlijke fotosessie met alle teams zetten wij rond half tien koers naar het hotel. Na een door Floris Thoolen warme maaltijd duiken onze boys moe maar voldaan hun bed in. neamcast Gespannen snoetjes De eerste wedstrijd op maandag is gelijk al tegen Real Madrid. De trainers Robin Pronk en Maarten Stekelenburg steken ruim de tijd in de wedstrijdbespreking en de warming-up, niets wordt aan het toeval overgelaten. Rond half twee klinkt het beginsignaal voor onze eerste wedstrijd. Zeven gespannen snoetjes in het veld en vijf niet minder gespannen snoetjes op de bank. Onder het toeziend oog van zo'n vierduizend toeschouwers starten wij nerveus. Halverwege de eerste helft komen 1. Inchecken op Schiphol. Voor sommige jongens betekende de vlucht naar Barcelona hun luchtdoop. 2. Kennismaking met de grote sporthal bij het Olympisch stadion waar het toernooi wordt afgewerkt. 3. Alle ploegen waren ondergebracht in het luxueuze Hotel Sants. 4. Het ontbijt op maandagochtend. AJAX MAGAZINE MAART 2000 111

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 110