Ajax - Real Mallorca 0-1 UEFA Cup - donderdag 25 november 1999 - Amsterdam ArenA - 42.000 Ajax: Overige uitslagen AC Parma (Ita) - Sturm Graz (Oos) 2-1 Olympique Lyon (Fra) - Werder Bremen (Dui) 3-0 Deportivo La Coruna (Spa) - Panathinaikos (Gri) 4-2 Bologna (Ita) - Galatasaray (Tur) 1-1 Udinese (Ita) - Bayer Leverkusen (Dui) 0-1 RC Lens (Fra) - Kaiserslautern (Dui) 1-2 Spartak Moskou (Rus) - Leeds United (Eng) 2-1 Glasgow Rangers (Sch) - Borussia Dortmund (Dui) 2-0 AS Roma (Ita) - Newcastle United (Eng) 1-0 AEK Athene (Gri) - AS Monaco (Fra) 2-2 Celta de Vigo (Spa) - Benfica (Por) 7-0 Olympiakos Piraeus (Gri) - Juventus (Ita) 1-3 Vfl Wolfsburg (Dui) - Atletico Madrid (Spa) 2-3 Arsenal (Eng) - Nantes (Fra) 3-0 Slavia Praag (Tsj) - Steaua Boekarest (Roe) 4-1 Grim; Nieuwenburg, Mokoena, Winter, O'Brien; Van Halst (77. De Cler), Knopper, Witschge; Laudrup, Scheidsrechter: Man of the match: Michel (Slowakije) Fred Grim Overige uitslagen AC Parma (Ita) - Sturm Graz (Oos) Olympique Lyon (Fra) - Werder Bremen (Dui) Deportivo La Coruna (Spa) - Panathinaikos (Gri) Bologna (Ita) - Galatasaray (Tur) Udinese (Ita) - Bayer Leverkusen (Dui) RC Lens (Fra) - Kaiserslautern (Dui) Spartak Moskou (Rus) - Leeds United (Eng) Glasgow Rangers (Sch) - Borussia Dortmund (Dui) AS Roma (Ita) - Newcastle United (Eng) AEK Athene (Gri) - AS Monaco (Fra) Celta de Vigo (Spa) - Benfica (Por) Olympiakos Piraeus (Gri) - Juventus (Ita) Vfl Wolfsburg (Dui) - Atletico Madrid (Spa) Arsenal (Eng) - Nantes (Fra) Slavia Praag (Tsj) - Steaua Boekarest (Roe) Bijzonderheden: Om uiteenlopende redenen moet Ajax het stellen zonder Verlaat, Chivu, Tobiasen, Sier, Vierklau, Dani en Arveladze. Nikos Mach las wordt vlak voor aanvang van het duel overvallen door een griepaanval en kan zodoende eveneens niet in actie komen. Met een aangepast elftal komt Ajax traag uit de startblokken. De bal is weliswaar grotendeels in Amsterdams bezit, maar de beste kansen zijn voor de Spaanse bezoekers. Aanvankelijk weet Fred Grim zijn doel nog schoon te houden. Na ruim een half uur is het zelfs Ajax dat de eerste grote kans krijgt. De opgelegde mogelijkheid wordt door Jesper Gronkjasr niet benut. De ongeschreven wet dat juist dan de tegenstander scoort, gaat vrijwel onmiddellijk op. Een foute pass van Mokoena op Winter wordt door Tristan onderschept. Met een onhoudbaar schot zet hij Real Mallorca op voorsprong. Vlak voor rust komt Ajax bijna op gelijke hoogte door een schot van Brian Laudrup. 2-1 3-0 4-2 1-1 0-1 1-2 2-1 2-0 1-0 2-2 7-0 1-3 2-3 3-0 4-1 Linker- en rechterpaal brengen de bal echter terug in het veld. Hoewel Ajax in de tweede helft veel inzet en vechtlust toont, weet de ploeg niet tot scoren te komen. Voor het eerst verliest Ajax een Europese thuiswedstrijd van een Spaanse tegenstander. Over twee weken rest de laatste kans op een ticket voor de volgende ronde. Commentaar: 'We hebben in Spanje nog een wedstrijd te gaan en ik zie niet in waarom we daar geen goed resultaat kunnen boeken.' (Aron Winter) Foto's: Louis van de Vuurst Jesper Grenkjaer grijpt vertwijfeld naar het gezicht. Hij verzuimde een uitgelezen mogelijkheid Ajax op voorsprong te zetten te benutten. 88 AJAX MAG/ JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 88