ontevreden, maar we staan wel bovenaan en we blijven wel achter die club staan. En stel je nu eens voor dat Ajax weer eens ouderwets gaat voetballen! Mooi, hè.' Het verblijf op het sprookjeseiland Mallorca pakte voor Ajax minder romantisch uit. Foto: Louis van de Vuurst Fronio Walker en RKC Het idee was absoluut mooi, maar de uitvoering tegen RKC op 5 december voldeed daar niet aan. Voorafgaand aan de wedstrijd werd de Braziliaanse jeugdinternational en Ajax-Al-junior Fronio Walker in het zonnetje gezet. Midden op het veld van de ArenA werd hij gefeliciteerd met de wereldtitel die hij met het Braziliaanse jeugdelftal onder 17 jaar had behaald. Wat een 'heerlijk avondje' had moeten worden, mondde echter uit in een teleurstelling. Ajax liet het afweten tegen RKC. De Waalwijkse formatie, voorheen het lelijke eendje in de competitie, is inmiddels geworden tot een volwassen tegenstander die menig topclub op de proef stelt. Eerder al hadden Roda JC en Feyenoord dat ondervonden, dus Ajax was gewaarschuwd. Dat de Waalwijkers moeilijk te bestrijden zijn en met hun manier van spelen vaak succes oogsten, bleek ook nu. Waar Ajax er niet in slaagde goed spel op de mat te brengen, vormden de counters van RKC een voortdurende bron van gevaar. Het eerste doelpunt bleef ook niet lang uit en toen kort na rust de tweede tegengoal viel, was het praktisch gebeurd met Ajax. De goal van Wamberto bracht de stand nog wel terug naar 2-1, maar Ajax had het geluk niet aan zijn kant en dan is de nederlaag snel een feit. 'En als je dan ook elkaar in het veld niet kan vinden, stapelen de problemen zich op,' erkende ook Jan Wouters. Het zat de geplaagde trainer niet mee. Omdat ook Richard Witschge zich bij de langdurig geblesseerden had gevoegd, moest hij opnieuw zijn creativiteit aanspreken. 'Ons probleem is dat we moeten zoeken naar de elf of dertien mensen die vast tot onze beschikking staan.' De teleurstelling bij spelers en publiek was groot. Begrijpelijk waren dan ook de, alles behalve vriendelijke, spreekkoren die vanaf de tribunes neerdaalden. Het Ajax-publiek wil nou eenmaal mooi voetbal zien en daarvan was tegen RKC absoluut geen sprake. Ajax likte zijn wonden, maar veel tijd was Foto: Louis van de Vuurst daar niet voor. Op 9 december werd de ploeg op Mallorca verwacht voor het tweede duel tegen Real Mallorca. De gebruikelijke berichten voorafgaand aan de wedstrijd maakten duidelijk dat Jan Wouters en zijn spelers het volste vertrouwen hadden in een goede afloop. Ondanks de 1-0 achterstand moest het mogelijk zijn de vierde ronde te bereiken. Het was erop of eronder in het Europese voetbal. De wedstrijd werd een teleurstelling. De eerste grote domper, en achteraf gezien ook de nekslag, kreeg Ajax al binnen drie minuten te verwerken. Door balverlies op het middenveld en onvoldoende ingrijpen van de verdediging slaagden de Spanjaarden erin Fred Grim te verschalken. Vanaf dat moment is Ajax niet meer in de wedstrijd geweest. Door gebrek aan strijd, agressie en wilskracht De avond voor de wedstrijd werd getraind in Estadio Son Moix. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 73