fcBNAM BN A/W Rn ■- Foto: Louis van de Vuurst geïnteresseerd in de stand van zaken rond de viering van het 100-jarig bestaan van de club. Bestuurslid Jaap Ellerbroek informeerde de aanwezigen ruimschoots over de gebeurtenissen die zijn gepland vanaf maart 2000 tot het eind van het jaar. 'Natuurlijk in de eerste plaats de landstitel,' zo begon hij zijn verhaal, waarin hij de plannen in vogelvlucht kenbaar maakte. Die plannen beginnen bij de viering van Foto's: Louis van de Vuurst UMBRI volledig geruststellen. 'Het shirt is en blijft zoals het Ajax betaamt. Het wordt zelfs nog mooier want de rode baan wordt wat breder en er komen geen strepen op de voor- en achterzijde. De strepen staan op de mouwen, maar op een manier die absoluut geen geweld doet aan de uitstraling van het Ajax-shirt. Het is een fantastisch mooi shirt, stijlvol en smaakvol.' Net als vorig jaar hield Ger van Mourik ook dit jaar weer een gloedvol betoog over het vertoonde spel van Ajax. Het bleek dat zijn zorgen van vorig jaar nog niet helemaal waren weggenomen. Ook coryfeeën als Wim Anderiesen en Klaas Nuninga gaven hun opvattingen over de verrichtingen van het eerste elftal. Zo ontstond een aardige discussie. Zeer kritisch, maar toch opbouwend, zoals Ajacieden altijd zijn. Of, zoals iemand bij het sluiten van de vergadering opmerkte: 'Kijk, dit is nu echt Ajax. Het spel valt tegen, iedereen loopt te klagen en is GaIine januari 2000 "MHRo Brian Laudrup gestuit door de Waalwijkse defensie. 'Oud en Nieuw' in de nacht van 17 op 18 maart. Vervolgens vindt er op 'Nieuwjaarsdag' (18 maart) een 'Nieuwjaarsconcert' plaats in het Concertgebouw. In navolging van de festiviteiten rondom het vijftigjarig jubileum zal er ook nu een Ajax-revue worden georganiseerd in de Amsterdamse Stadsschouwburg. Andere activiteiten bestaan uit jeugdtoernooien met topclubs uit binnen-en buitenland, een Supportersdag, een speciale televisie uitzending van de Staatsloterij, een erewedstrijd voor het eerste elftal, een bioscoopfilm en een jubileumboek, eigenlijk te veel om op te noemen. Een nieuw Ajax-shirt De rondvraag van de vergadering werd dit keer geopend door David Endt. Hij liet in een prachtig betoog zijn gevoel spreken over zijn liefde voor het Ajax-shirt, dat prachtige witte tricot met die nog mooiere rode baan. Ajax heeft immers per 1 juli 2000 een vijfjarige overeenkomst afgesloten met de nieuwe kledingsponsor adidas en daarom sprak David zijn oprechte zorgen uit over de vraag in hoeverre 'de drie strepen' het shirt zouden gaan ontsieren. Voorzitter Van Praag kon hem, en daarmee alle aanwezigen, echter In een zonnig Mallorca bereidde Ajax zich voor op de ontmoeting met Real Mallorca.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 71