;.v i - r% -i v<- f V Voordat werd afgetrapt bij Ajax - FC Utrecht werd (door 99,98 procent van de aanwezigen) een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de overleden trainer Bert Jacobs. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 65 Foto: Yvonne Witte getroffen door een griepaanval. Met onder meer John O'Brien en Aaron Mokoena, die zijn Europese debuut maakte, in de ploeg deed Ajax wat het kon om de gevaarlijk counterende Spanjaarden in bedwang te houden. Er moest echter ook gescoord worden. Helaas lukte geen van beide. Tegen de kanonskogel van de Spanjaard Tristan had zelfs Fred Grim geen verweer. Grim speelde een goede wedstrijd en behoedde Ajax voor een grotere nederlaag. Aan de andere kant had Brian Laudrup pech. Zijn inzet caramboleerde via linker en rechterpaal het doel uit. Ajax moest derhalve genoegen nemen met een 1-0 nederlaag, maar 'het had ook 5-5 kunnen zijn,' vond Jan Wouters, wel erg optimistisch. 'Het is geen geweldig uitgangspunt maar het blijft voetbal. Alles is nog mogelijk.' En over het spel: 'We hebben een aantal goede fases gehad maar er was te weinig aansluiting. Het was een risico tegen zo'n ploeg één tegen één te spelen. Maar ja, in Nederland is het nu eenmaal een gewoonte om het publiek te willen vermaken. Doe je dat niet, dan word je door de pers neergesabeld. Je neemt daarmee risico's op de koop toe.' Hoe dan ook, Ajax wist na afloop in ieder geval wat het over veertien dagen stond te doen. Dan zouden de heren elkaar op Mallorca treffen. Niet meer Mucky* Op Nederlandse bodem bracht Ajax een bezoek aan een oude bekende; Gerard van der Lem, trainer van AZ in Alkmaar. De ploeg uit de Kaasstad had inmiddels de opmerkelijke gewoonte aangewend om in eigen huis te verliezen en buiten de deur de eerste wedstrijd in de ArenA. Uiteraard dacht de tegenstander er op dat moment net zo over. 'Ik ben ervan overtuigd dat we Ajax kunnen uitschakelen,' zei trainer Fernando Vazquez. 'Het belangrijkste is om een doelpunt te maken.' Zo kon alles alle kanten uit en leek een open wedstrijd in het verschiet te liggen op 25 november in de ArenA. Helaas deden ook bij deze wedstrijd de blessures weer van zich spreken. Van Halst, Winter en Witschge speelden wel, maar waren niet helemaal fit. Aan het, inmiddels bijna 'normale', lijstje van afwezigen moest kort voor de wedstrijd bovendien Nikos Machlas worden toegevoegd. De Griek werd Na een botsing met tegenstander Oliseh werd Frank Verlaat met een lichte hersenschudding van het veld gedragen. Driebanden tegen Mallorca Inmiddels kwam het UEFA-Cuptoernooi weer om de hoek kijken. De loting tegen Real Mallorca stemde Ajax vooraf niet ontevreden, mede gezien het feit dat clubs als Racing Lens, Udinese en Leeds United eveneens tot de mogelijkheden behoorden. 'Als we thuis goed spelen en de nul houden, geef ik ons zeker een kans om een ronde verder te komen,' was de mening van Aron Winter voorafgaand aan de Foto: Yvonne Witte

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 65