Tijdens de presentatie van de videoband 'Bobby Haarms, heer van de Meer' toonde assistent trainer Bob Haarms twee van de bakstenen waar het oude Ajax-stadion uit was opgebouwd. De film is het verslag van een rondleiding door de Meer, gelardeerd met wedstrijdbeelden en andere historische opnamen. afgelopen weken was er balans, we groeiden als team. De vele blessures verstoorden alles. Dat we dan toch resultaten behalen, geeft hoop en vertrouwen voor de toekomst.' Onderbreking in Stuttgart Door de interland Nederland - Tsjechië kreeg Jan Wouters een mooie gelegenheid om een aantal spelers van Ajax 2 te bekijken. Op 15 november reisde hij met een mengeling van spelers uit het eerste en het tweede naar Stuttgart. Daar werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de voormalige werkgever van Frank Verlaat. Kort voor het einde van het duel was de hoofdrolspeler de laatste van de A-selectie die het veld verliet. Kevin Bobson had Ajax toen inmiddels op een 1-0 voorsprong gebracht en dat werd ook de einduitslag. Het was een leerzame avond voor zowel spelers als trainer. De korte onderbreking in de competitie had ook diverse spelers goedgedaan. In de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht kon de terugkeer van Tim de Cler, John O'Brien en Jan van Halst worden gevierd. Na een Foto: Yvonne Witte minuut stilte vanwege het overlijden van trainer Bert Jacobs begon Aron Winter aan zijn 200ste competitiewedstrijd voor Ajax. Hij gaf zijn jubileum extra glans toen hij na dertig minuten de openingstreffer voor zijn rekening nam. Een kwartier na de pauze rondde Jesper Gronkjaer een voorzet van Brian Laudrup simpel af. Omdat FC Utrecht op dat moment met nog maar tien man stond, leek hij de overwinning veilig te stellen. Na de treffer kwamen Verlaat en tegenstander Oliseh stevig met de koppen tegen elkaar. Verlaat hield een lichte hersenschudding aan de botsing over en werd vervangen door Christian Chivu die de wedstrijd prima uitspeelde. Oliseh vervolgde het duel met een bandage om zijn hoofd. Tegen FC Utrecht speelde Aron Winter zijn tweehonderdste competitiewedstrijd voor Ajax. Voorzitter Michael van Praag feliciteerde de aanvoerder voorafgaand aan het duel en overhandigde hem het traditionele zakje met 200 guldens. Foto: Yvonne Witte Winnen en toch niet goed spelen. Althans, niet goed genoeg om het publiek tevreden te stellen. Toch is het niet alleen kommer en kwel. Tegen FC Utrecht was het bijvoorbeeld bijzonder prettig om te zien hoe de van een blessure herstelde Jan van Halst een prima wedstrijd speelde ('ik heb na een blessure nooit wedstrijdritme nodig') en daarmee eventuele twijfels over zijn capaciteiten wegnam. Het was pas zijn derde wedstrijd dit seizoen en zijn afwezigheid heeft hem naar eigen zeggen goedgedaan. 'Toen ik op non-actief stond, heb ik mooi de tijd gehad om de cultuur van de club te leren kennen. Er zit nu meer rust in mijn spel.' Wellicht kunnen we hieruit concluderen dat nieuwe spelers vrijwel altijd tijd nodig hebben om te wennen aan hun nieuwe omgeving. Nog niet zo lang geleden was het normaal dat daar een jaar voor werd uitgetrokken, maar tegenwoordig wordt die gewenningstijd niet meer gegund. Misschien dat dat een verklaring is voor de problemen van Nikos Machlas, de nieuweling die ook nog niet helemaal uit de verf komt. Ook tegen FC Utrecht slaagde de Griek er niet in in zijn spel te komen. Op aangeven van Laudrup kreeg hij de kans te scoren, maar hij miste. Daardoor kon echter wel Jesper Gronkjaer zijn goal meepikken. Machlas werd gewisseld en zijn lichaamstaal sprak boekdelen. Het bemoedigende gebaar van Aron Winter kon dat niet verbloemen. 'Hij was niet balvast,' legde Jan Wouters na afloop uit. 'Nikos scoort overal in Europa en zal dat ook bij ons gaan doen. Daar ga ik althans van uit AJAX MAGAZINE JAMUARI 2000 63

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 63