Het treffen met Sparta was voor John Nieuwenburg een weerzien met oud ploeggenoten. De speler van Jong Oranje, hier in duel met Ali Elkatabbi, speelde een degelijke wedstrijd op rechts. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 Foto's: Louis van de Vuurst Op het veld van het vernieuwde 'Kasteel' was het verschil tussen de nummer 1 en de nummer 12 van de competitie nauwelijks zichtbaar. doet daarbij niet ter zake. Op het veld van het vernieuwde 'Kasteel' was het verschil tussen de nummer 1 en de nummer 12 van de competitie nauwelijks zichtbaar. Ajax had zelfs veel moeite op de been te blijven. Het was dan ook een meevaller dat Frank Verlaat Ajax na een half uurtje op voorsprong kon zetten. Hij kopte de door Richard Witschge genomen vrije trap prima in. Toen Sparta in de tweede helft in eigen doel schoot en Ajax op een 2-0 voorsprong zette, leek de buit binnen. Het werd echter nog wel even spannend. Bij een sliding in het strafschopgebied kreeg Christopher Kanu de bal tegen de hand. Scheidsrechter Luinge zag een overtreding in de ongelukkige actie en hij kende Sparta een penalty toe (1-2). Bovendien kon Kanu gaan douchen omdat hij een rode kaart kreeg. Ajax was inmiddels behoorlijk wakker geschud en moest alles in het werk stellen om de voorsprong vast te houden. De inspanningen bleken niet voor niets, want met een 2-1 overwinning op zak kon de terugreis naar Amsterdam worden ondernomen. De drie punten waren reden tot blijdschap, maar over het spel heerste minder tevredenheid. 'Er gaat te veel mis,' concludeerde onze trainer na afloop. 'De

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 61