Een eerbetoon VAN DE VOORZITTER Terugkijkend op de twintigste eeuw kan ik concluderen dat die voor Ajax heel succesvol is geweest. Reeds vanaf de oprichting had Ajax een eigen 'gezicht' doordat men voetbal speelde dat men elders niet zag. Kwaliteit en jeugd hebben altijd hoog in het vaandel gestaan en daar plukken we aan het einde van deze honderd jaar nog altijd de zoete vruchten van. Ajax is nationaal de club met de meeste landskampioenschappen en heeft ook internationaal alle prijzen gewonnen die er maar te winnen zijn. Wij zijn derhalve bevoorrechte mensen hier bij Ajax. Noblesse oblige en daarom zullen de volgende honderd jaar gebruikt moeten worden om de positie van onze club nog verder uit te bouwen. Perfectionering van onze jeugdopleidingen in binnen- en buitenland, maar ook een nog betere bewaking van de Ajax-cultuur, die in de sterk veranderde voetbalwereld weieens onder druk is komen te staan, blijft een absolute noodzaak. Blijven doen waar we goed in zijn en je niet laten verleiden tot riskante variaties of succes op korte termijn, luidt het devies. Het is aan de beleidsbepalers hierin voor te gaan en Ajax die wervelende wereld van de 21ste eeuw in te loodsen. Een eeuw, waarin communicatie, internet, televisie en transport vormen zullen aannemen die we ons nu nog niet voor kunnen stellen. Een eeuw ook, waarin competitievormen zonder twijfel zullen veranderen en waarin de scheidsrechter zich met electronische middelen laat bijstaan. Een eeuw tenslotte, waarin het voetbal op een andere ondergrond zal plaatsvinden, waardoor het spel een totaal nieuwe dimensie krijgt. En al deze dingen zijn er voordat we het weten. Een eerbetoon aan allen die Ajax op het huidige niveau hebben gebracht is op zijn plaats. Spelers, trainers, bestuursleden, vrijwilligers, werknemers, leden en donateurs, zij allen hebben net dat beetje meer gedaan waardoor Ajax over de gehele wereld een begrip is geworden waar met groot respect over wordt gesproken. U mag daar best heel trots op zijn. En als u straks op oudejaarsavond, met een glas in de hand ongetwijfeld nog even over *.v' deze eeuw zit te mijmeren en u om twaalf uur uw geliefden een gelukkig nieuwjaar wenst, geef uzelf dan maar eens een pluim en neem u voor om met alles wat u in u heeft het Ajax mogelijk te maken, aan alle veranderingen en vernieuwingen die de komende eeuw ons zal brengen, het hoofd te bieden. Ik wens u namens spelers, directie en bestuur van uw club een in alle opzichten hartverwarmend en gezond 2000 toe. Michael van Praag

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 57