'Ik hoop dat we Ajax volgend seizoen in de Champions League ontmoeten. Dan wint Celta' Zuid-Afrikaanse vriendin in een appartementje in het centrum van Vigo. Is ook erg gezellig. Ik heb haar een tijdje geleden ontmoet op het vliegveld van Kaapstad. Het was liefde op het eerste gezicht. Ze was zo mooi! Ik ben meteen naar haar toegestapt en sindsdien is ze bij me gebleven. Nu wonen we samen in Vigo.' Benni is de beroerdste niet in de relatie, want als het op koken aankomt is Benni de ideale schoonzoon. 'Stamppot andijvie,' zegt hij meteen. 'Verrukkelijk. En stamppot boerenkool. Daar houd ik echt van, dat maak ik graag voor ons klaar. Ja, dan zit een Zuid-Afrikaans stelletje in het noorden van Spanje aan de boerenkool. Dat zijn allemaal Nederlandse gewoonten die ik me eigen heb gemaakt. Ik mis het land echt heel erg,' benadrukt Benni nogmaals als we hem afzetten voor zijn appartement. 'Doen jullie iedereen wel de groeten van me?' besluit hij, om met een grote glimlach en een stevige handdruk afscheid te nemen. We knikken. Foto: Vincent de Vries en Stephan Wageman is nu zijn voornaamste streven. 'Als ik voor Zuid-Afrika moest spelen, was ik zo een week kwijt aan de reis, de trainingen en de wedstrijd. Dat is te veel. Ik verdien mijn brood in Vigo en zij vinden het niet leuk als ik zo vaak weg ben. Het was wel een erg moeilijke beslissing. Spelen voor je land blijft speciaal. Ik hoop er wel weer bij te zijn op het WK in Zuid-Korea en Japan.' Grootheid Benni stopt even met praten. Hij kijkt wat om zich heen. Niemand te zien. Het trainingscomplex is uitgestorven. Twee Nederlandse verslaggevers en een Zuid- Afrikaanse spits zijn de enigen die in het hondenweer buiten zitten te praten. Benni's ogen draaien vragend heen en weer. 'Zeg, gaan jullie zo nog naar de stad?' vraagt hij ineens. Als we een bevestigend antwoord geven, zucht Benni opgelucht. 'Hoezo?' vragen we nieuwsgierig. 'Nou, ik carpool altijd met mijn teamgenoot Makelele. En ik zie hem nergens meer. Ik denk dat hij al weg is,' zegt Benni een beetje beteuterd. We lachen. We besluiten wegens de toenemende regen in de auto verder te praten. 'Weet je,' zegt Benni als we op weg zijn naar het centrum van Vigo, zo'n tien kilometer van het trainingscomplex. 'Ik mis Amsterdam.' Als we de saaie buitenwijk van Vigo binnenrijden, kunnen we hem goed begrijpen. 'Die gezelligheid, de mensen. Ik voelde me er erg op mijn gemak. Ik kon ook rustig over straat lopen, kon zonder dat iemand me aangaapte de discotheek in. Dat is hier toch moeilijker. Je bent voor de mensen een soort grootheid. Als ik een avondje doorzak in de kroeg staat het de volgende dag ook meteen in de krant. Dat zijn lastige dingen. Ik voel me hier een beetje beperkt in mijn vrijheid.' Als we hem net willen vragen of zijn vriendin het wel naar haar zin heeft, is Benni ons voor. 'En dan de vrouwen in Amsterdam! Allemaal blond en van die mooie...' Benni schatert het uit. 'Nu woon ik met mijn AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 54