begint te regenen, kijken we Benni doordringend aan. Het weer? Prachtig? In Vigo? 'Ja, dat het rond deze tijd van het jaar zo slecht zou zijn, wist ik ook niet. Dat is echt balen. Regen, regen, regen. Het is niet veel beter dan in Nederland.' Benni kan er nog wel om lachen. Toch kreeg de oud-Ajacied wat hij zocht. Vanaf het begin van het seizoen stond Benni in de basis. En meteen regende het ook doelpunten van de Zuid-Afrikaan. 'We hebben een erg sterk elftal. Beter dan Ajax, zeker weten. Als wij nu tegen Ajax zouden spelen, winnen we gemakkelijk. In Spanje Foto: Vincent de Vries en Stephan Wageman wordt anders gevoetbald dan in Nederland. Hier speel je alleen om te winnen. Alleen dat telt. Bij Ajax moest je ook nog eens mooi voetbal laten zien. En dan die verdedigers. Die zijn hier keihard. Als spits heb je het erg lastig. Je krijgt maar weinig kansen en je moet echt knokken. Ik ben zelf ook harder geworden. Als ze mij een schop geven, kunnen ze er ook een terug verwachten. Ik laat niet met me sollen. Nee, ik heb me snel aangepast aan de Spaanse voetbalcultuur.' Wel had Benni problemen om zich de Spaanse levenswijze eigen te maken. 'Die siësta's! Ik begrijp er niets van. De mensen doen niets anders dan slapen. Ik dacht dat ik veel sliep op een dag. Maar die Spanjaarden maken het echt bont. En dan de winkels. Die zijn pas om elf uur open en gaan om drie uur weer dicht. Dan moeten de mensen eten en slapen. Laat in de middag gaan ze dan weer open, maar hoe laat weet niemand. Daar heb ik in het begin wel moeite mee gehad. Maar goed, nu heb ik me aangepast. Ook ik houd een siësta, wat eigenlijk best wel lekker is.' Sensatie Grootste probleem was voor Benni toch de communicatie met de Spanjaarden. Engels en Nederlands verstaan ze niet, en Spaans spreekt de nieuwe spits van Celta zelf nog niet. 'Dat was wennen. Je probeert je duidelijk te maken met armbewegingen. In het veld is het iets gemakkelijker. Dan zijn het meer de loopbewegingen die je maakt waarmee je communiceert. Dat klikte hier gelukkig wel. Komt ook omdat de kwaliteit van het elftal hoog ligt. Als ik de diepte insprint, begrijpen mijn medespelers me, daar komen dan geen woorden aan te pas. Maar op de trainingen en in je sociale leven is het moeilijker. Je wilt toch af en toe wel lekker babbelen met je medespelers. Dat gaat nog niet, maar daar werk ik erg hard aan.' Zoals Benni ook erg hard werkt bij zijn nieuwe club. De Zuid-Afrikaan is vastberaden te slagen in Spanje. Hij heeft het zelfvertrouwen ook nog lang niet verloren na zijn tegenslagen bij Ajax. Sterker nog, als we Benni mogen geloven, wordt hij de sensatie van de komende jaren. 'Dit is nog maar het begin. Als ik hier drie seizoenen goed speel, kan ik misschien wel naar Barcelona, Manchester United of Arsenal. Ajax? Nee, op dit moment niet. Wel wil ik Ajax het allerbeste wensen. Ik heb daar een fantastische tijd gehad en hoop daarom ook dat Ajax dit seizoen kampioen wordt en volgend jaar Champions League speelt. Dan hoop ik dat we elkaar daar ontmoeten. Ja, dat wint Celta. Natuurlijk. Met twee doelpunten van Benni? Dat denk ik niet, maar ik hoop het natuurlijk wel. Dat zou prachtig zijn,' droomt de Zuid-Afrikaan stilletjes. Intussen heeft Benni zijn interlandcarrière op een lager pitje gezet. Vlammen bij Celta 'Ik ben harder geworden. Als ze mij een schop geven, kunnen ze er ook een terug verwachten' UMÖRD AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 53