Het nieuwe doei Benni McCari Jan Wouters zag het niet meer in hem zitten. Dat deed Benni McCarthy (21) pijn. Terecht vond hij de keuze van de oefenmeester overigens wel, maar het idee om zijn club, zijn stad en zijn vrienden te moeten verlaten viel de Zuid-Afrikaan zwaar. Bij zijn nieuwe club Celta de Vigo kijkt Benni het leven inmiddels weer met een glimlach aan. 'Over een paar jaar speel ik bij Barcelona, Manchester United of Arsenal,' is de optimistische visie van de oud-Ajacied. i in de heuvels van Vigo met bakken uit de hemel valt, maakt Benni JMcCarth|l|i§ voor de pers. Eerst moet de Zuid-AfriHp vragen van de Spaanse lokale scribenten beantwoorden. Dan staat er een Duits&pmeraploeg op hem te wachten. Maar als Benni in de gaten krijgt dat er ook een afvaardiging uit Nederland voor hem is overgekomen, worden zijn antwoorden op de vragen steeds korter. Om er uiteindelijk een einde aan te maken. 'Sorry, maar ik moet nu echt naar mijn vrienden uit Nederland.' Het is koud in Vigo rond deze tijd. Het klimaat lijkt op dat in Nederland. Daarom zijn we ook verbaasd over het voorstel van Benni om het interview op de tribune te doen. 'Is gezellig en hebben we niet zoveel last van andere mensen,' vindt Benni. De Zuid-Afrikaan lijkt verheugd met het bezoek uit Nederland. Hij is benieuwd hoe het in Amsterdam gaat. Hoe het met zijn vrienden Dani, Babangida en Gronkjaer is. 'En voetbalt Kinkladze er nog steeds? En hoe is het met Dean Gorré? En Peter Hoekstra, zit hij nu in Compostela? Oh OMPE UEFPE door Vincent de Vries en Stephan Wageman nee, die jongen hoort bij Barcelona te spelen. Die is zo goed!' Benni lijkt meer vragen te hebben voor ons dan andersom. Het gesprek dat met Benni volgt is een gesprek uit het hart. Benni zegt wat hij vindt en heeft daar ook geen enkele moeite mee. De hamvraag, of hij het terecht vindt dat hij bij Ajax moest vertrekken, beantwoordt hij ook zonder na te hoeven denken. 'Ja,' zegt de Zuid-Afrikaan en tovert een grote glimlach op zijn gezicht. Pardon? Vind je het terecht? 'Kijk, ik had twee goede spitsen voor me staan, Machlas en Arveladze. Die hebben nu misschien wel meer kwaliteiten dan ik. Jan Wouters was ook eerlijk. Hij vertelde me dat het erg moeilijk voor me werd om dit seizoen speelminuten te krijgen. Eerst baalde ik, maar daarna wilde ik meteen de concurrentie aangaan. Om te laten zien wat ik kon, wat ik waard ben. Maar toen Wouters mij, vlak voordat Ajax naar een toernooi in Amerika afreisde, nog een keer uitgelegde dat het écht heel moeilijk voor mij zou worden, wilde ik weg. De kans dat een van die spitsen ernstig geblesseerd zou raken, was natuurlijk heel erg klein. Aan AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 50