wint Bobby Haarms Award Ole Tobiasen Op de jaarlijke gala-avond van de Bobby Haarms Fanclub werd aan Ole Tobiasen de Booby Haarms Award uitgereikt, een prijs die is ingesteld om een speler te eren die met veel karakter en doorzettingsvermogen terugkomt van een langdurige blessure. Het was de zesde keer dat de Bobby Haarms FJnclub feestelijk bijeen was en de vijfde keer dat de Award werd uitgereikt. Eerder ging déze naar Danny Blind, Sonny Silooy, Mare Overmars en Jari Litmanen. De winnaar van de Award wist van niets. Tobiasen werd met smoesjes twee dagen eerder dan gepland naar Nederland gelokt. Sinds de operatie aan zijn knie revalideert de Deen in zijn geboorteland. 'Deze prijs is voor mij een grote steun,' sprak Tobiasen geëmotioneerd in zijn dankwoord. 'Want dit is de derde keer dat mij dit overkomt. Er gaat zoveel door je hoofd. Het is mooi om hier te staan, maar liever had ik dat gedaan omdat ik voor Ajax had gepresteerd. Dit moment is zo moeilijk en tegelijkertijd zo mooi.' Al meer dan twee jaar kampt Tobiasen met problemen aan zijn linkerknie. De huidige blessure dateert van eind juli. Tijdens een oefenwedstrijd met het tweede elftal scheurde hij zijn voorste kruisband gedeeltelijk in. In eerste instantie dacht men dat het mee zou vallen, maar toch moest hij voor een derde keer onder het mes. Na het triest-mooie officiële gedeelte, bestond de rest van de avond uit louter vrolijkheid met tal van optredens, muziek en dans. Fanclub-bestuurslid Klaas Vos en Bob Haarms bewonderen de Award, een creatie van beelden kunstenaar Pépé Gregoire. Zijn terugkeer naai Nederland betekende voor Ole Tobiasen een weerzien met zijn landgenoten Brian Laudrup en Jespei Gronkiaer. Geëmotioneerd deed Ole Tobiasen in zijn dankwoord zijn relaas. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 44