'Ik voel me verantwoordelijk jegens de dubr maar aan de andere kant krijg je als voetballer maar eens in je leven de kans om op de Olympische spelen uit te komen' AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 41 dat die jongens die ik net noemde verder waren dan ik. Schulp en Splinter speelden in de Al een heel sterk seizoen. In de groep was wel duidelijk wie er kans maakten. Die twee kregen ook nog een contract aangeboden. In die tijd was dat nog heel bijzonder. Een contract kreeg je niet zomaar. De verwachting was dat ze binnen een jaar in het eerste zouden spelen. Dat idee had ik voor mezelf in ieder geval niet. En toch is het juist bij mij uiteindelijk wel gelukt. Voor die andere jongens is het toch tegengevallen. Waar dat aan ligt? Ik weet het echt niet. Het is toch redelijk ongrijpbaar.' Kan je zeggen dat jij, meer dan de anderen, opgewassen bleek te zijn tegen de wetten van de voetbaljungle? Knopper: 'Dat weet ik niet. Ik vind niet dat het een jungle is. Het is wel een harde wereld. Als alles goed gaat, is iedereen aardig en heb je interviews hier en interviews daar. En dan word je opgehemeld tot een afgod. Maar als je twee wedstrijden even wat minder speelt - wat kan gebeuren - dan kan je zo in de bladen de grond worden ingeboord. Je ziet hoe het met Nikos Machlas is gegaan. Vorig seizoen bij Vitesse was hij de afgod. Nu bij Ajax komt het er nog even niet uit, maar hij werkt wel keihard. In sommige bladen wordt hij belachelijk gemaakt. Ik vind het schandalig en volkomen onterecht, maar het zijn dingen die je boven je hoofd hangen en waarmee je dus rekening moet houden. Je moet je ertegen wapenen. Ikzelf trek me weinig aan van wat de buitenwereld van me vindt. Ik probeer me te houden bij mijn eigen gevoel en het oordeel van de club en mijn directe omgeving. Hoe anderen over me denken interesseert me eigenlijk niet.' De strijd der gedrochten Voor Ajax ben je belangrijk, en sinds kort ook voor Jong Oranje waarmee je de eindronde van het EK haalde. Hoe kan het dat je pas laat doordrong tot de basis van bondscoach Han Berger? Knopper: 'Ik vond dat ik er al veel langer rijp voor was. Maar de voorkeur werd gegeven aan spelers die bij hun club wel in het eerste voetbalden. Bij mij was dat niet het geval. Maar ja, het eerste van Ajax haal je minder gemakkelijk dan het eerste van een minder grote club. Daarom was ik het er ook niet mee eens. Het argument was wedstrijdritme, maar helemaal logisch was het in mijn ogen niet. Nu ben ik blij dat ik erbij zit en wil ik belangrijk zijn voor het elftal. Het doel is om via het EK de Olympische v spelen van Sydney te halen. Daarvoor moeten we bij de eerste vijf van de acht deelnemers zitten. Maar goed, over het spelen in Sydney zijn alweer problemen gerezen, doordat de spelen in september worden gehouden, wanneer de competities in Nederland en Europa in volle gang zijn. De clubs willen ons dan liever niet laten gaan. Het is een onmogelijke keuze voor óf je club óf voor je land.' Wat wil je zelf het liefst? Knopper: 'Dat is een moeilijke vraag. Ik verdien hier bij Ajax mijn geld en ik voel me ook verantwoordelijk jegens de j y jakkl li r i

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 41