Sk O s ïk O O 'Not done', dat was de overstap van Richard Knopper van Varkenoord naar de Toekomst. De jeugdspeler van Feyenoord wist dat ook, maar hij bekeek de spelersindex van het eerste en zag daar hoegenaamd niemand die uit de eigen opleiding afkomstig was. Bij Feyenoord ging men er, ondanks de naakte feiten, over in discussie. Men wilde hem niet kwijt, en men wilde Ajax niet versterken. door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst I 32 kunt van de kampioen van Nederland :en wat je wilt, maar zo af en toe wekt in Rotterdam-Zuid toch de indruk iet alle voetbalintelligentie buiten de ten wordt gehouden. De discussie met >per was kansloos. De beslissing had ^Kveloverwogen genomen en werkelijke ;umenten die Knoppers vrees over de geringe doorstromingsmogelijkheden onderuit konden halen, bestonden zo min als ze tegenwoordig bestaan. Maar dat er in k Knopper een eerste- elftalspeler schuilging, bij welke club dan ook, P daarover r bestond geen I twijfel bij de Rotterdammers. In de Ajax-jeugd was hij welkom. Later ook in het tweede, maar de doorbraak liet op zich wachten. Als schaduwspits had hij Litmanen voor zich en dus moest Knopper vooral geduld oefenen. Precies op het moment dat AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 dat geduld op was, week Olsen voor Wouters en was het opeens niet meer zo vanzelfsprekend dat Knopper de wedstrijden van Ajax 1 vanaf de tribune beleefde. Knopper werd dit seizoen snel belangrijk. Hij speelt altijd. En de reden tot tevredenheid brengt onverwachte luxeproblemen met zich mee. Knopper: 'Je merkt het fysiek. We hebben een druk programma en veel geblesseerden. Voor de jongens die overeind blijven is het heel zwaar omdat ze alle wedstrijden moeten spelen. Voor mij was het ook erg zwaar, 't Hoort erbij. Als je eenmaal vaste waarde bent, krijg je met dat soort dingen te maken. Als je twee tot drie keer in de week negentig minuten speelt, hakt dat er wel in. Je krijgt pijntjes hier, pijntjes daar, wat lichte blessures. Je moet je erover heenzetten en gewoon doorgaan. Ik had het me niet zo gerealisseerd voor het begin van het seizoen. Toen kon ik nog alleen maar hopen dat ik met dergelijke problemen te maken zou krijgen, want dan zou ik basisspeler zijn geworden. Ik heb me er van tevoren niet zo'n voorstelling van kunnen maken. In het begin moet je je heel erg waarmaken. Dan moet je blijven gaan. Dat maakt het nog eens extra zwaar. Nu zit ik in een andere fase. Ik hoef niet meer te bewijzen dat ik het niveau aankan. Niet dat ik daardoor met een andere instelling het

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 32