Terugblik op een decennium 1970-1980 Verkiezingsaffiche van de PSP uit 1971. Kopstukken uit de Nederlandse politiek in de jaren zeventig - Van Agt, Den Uyl, Van Thijn, Terlouw - in conclaaf tijdens de kabinetsformatie van 1977. Net voor de vierjarige termijn erop zat, was in 1977 het kabinet-Den Uyl gestruikeld. Bij de verkiezingen boekte de PvdA een winst van maar liefst tien zetels en werd met 53 zetels de grootste partij in de Kamer. Een PvdA/CDA-kabinet kwam er echter niet. Maandenlange onderhandelingen liepen uiteindelijk stuk, waarna een kabinet Van Agt/Wiegel geformeerd werd. Op een zonovergoten terras van Paleis Soestdijk keek op 1 mei 1972 de voltallige Koninklijke Familie naar het jaarlijkse bloemendefilé. Op de voorgrond vanaf links de prinsjes Constantijn, Willem- Alexander, Friso, Carlos, Bernhard, Pieter en AAaiiritc In de jaren zeventig groeide de zorg om het milieu. Het bewustzijn van de milieuproblematiek werd bij het grote publiek uprctprkt Hnnr Direct aan het begin van de jaren zeventig werd het bloemen- en muziektijdperk van het vorige decennium abrupt afgesloten. Op 10 april 1970 verklaarde Paul McCartney dat de Beatles definitief uit elkaar gegaan waren. Op 18 september van dat jaar overleed in Londen de 28-jarige Amerikaanse gitarist Jimi Hendrix, waarschijnlijk aan de gevolgen van een overdosis drugs. Op 4 oktober overleed Janis Joplin en op 3 juli 1Q71 lim AVlnrricnn De musicalfilm 'Grease' met John Travolta en Olivia Newton-John was evenals de soundtrack een var de grootste internationale hits van de iaren zeventig. actiegroepen als het in 1971 in Canada opgerichte Greenpeace, dat de aandacht trok door spectaculaire en levensgevaarlijke stunts om misbruik en vervuiling van de zee tegen te gaan. AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 234