gewist. TMF en MTV richten zich op een jonge doelgroep. Jongeren willen de hele dag hun hitjes voorbij zien komen. Wat Jools Holland doet bij de BBC is een ander verhaal. Het is geen hoog scorend programma, maar de formule is "begeesterend" vanwege de presentatie door een goed gebekte goede muzikant, die zijn muzikale collega's voor de camera haalt.' WINimBEN (ook: winterhaar, winterjurk 'Ik ben een vrouwenman. Ik behoor niet tot de categorie mannenmannen. Mannenmannen vinden het leuk om in de kroeg over "wijven" en voetbal te praten. Komt mij wat groezelig over. Vrouwenmannen zijn eerder bevriend met vrouwen dan met mannen. Negentig procent van mijn vrienden is vrouw. Ik praat met ze over van alles. Relatieperikelen, politiek, seks. In ieder geval niet over voetbal. Over muziek wel. Ik heb geen "verstand" van muziek. Muziekfeiten interesseren mij niet. Wat kan mij het schelen wie de tweede bassist was van Genesis? Zoiets zal ook de meeste vrouwen volkomen koud laten. Muziek is een gevoel; muziek zoekt zich bij mij een weg naar mijn hart, naar mijn onderbuik. Ik ben een danser. Ik ben, in tegenstelling tot vrouwen, nauwelijks geïnteresseerd in de teksten die worden gezongen.' wiNimmr (ook: winterjeuk 'Tv-bazen en -producenten moeten zich er wel goed van bewust zijn hoe ze verder willen met het uitzenden van voetbal. Ze moeten de boel niet laten exploderen door steeds maar meer en oninteressantere wedstrijden op het scherm te brengen. De tv neemt veel plezier weg van het voetbal. Het is te veel geworden. Wedstrijden als RKC tegen De Volewijckers boeien geen mens. Maar ik erken dat ik geen graadmeter ben. Ik ben geen verstokte liefhebber, ik ga pas kijken op het moment dat d§ Champions League is gevorderd tot de kwartfinales, halve finales. Willem II tegen Spartak Praag interesseert me geen zak. Ik zet de tv aan voor Ajax tegen AC Milan. Wat mij betreft komt die Super League er morgen nog. Maar voetbal geen mens is geïnteresseerd in 'Ik ben een vrouwenman. muziekprogramma's op tv. Kijkers niet, omroepen ook niet. Een onomstotelijk, Mannenmannen vinden het keihard gegeven. RTL5 zendt nu Twee Meter Sessiesvan Jan Douwe Kroeske, uit. leuk om in de kroeg over Leuk programma, goede formule. Maar wel met een verwaarloosbaar aantal kijkers: voetbal en vrouwen te 20.000. In een tijd dat er maar twee tv- netten waren, maakte ik voor de NCRV de praten. Zoiets komt mij wat Filter Furore Show. Kijkcijfers nul, niemand keek. Alle oude popprogramma's groezelig over' zijn uit desinteresse van de omroepen

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 223