denken. Er zijn nog altijd veel louche figuren rond de velden te vinden. Ze stropen alle complexen af op zoek naar spelers waaraan ze wat denken te kunnen verdienen. Jongetjes van zeven, acht jaar proberen te contracteren; ze gouden bergen beloven. Het is zo fout. Veel spelers denken daardoor te gemakkelijk over spelen in het buitenland.' Geheel toevallig betreedt op dit moment Rob Cohen Soccerworld, waar het interview plaatsvindt. Cohen is de schoonvader van Ronald de Boer en volgens sommigen de kwade genius achter het geforceerde vertrek van Frank en Ronald. De verstandhouding tussen Ajax en Cohen is ietwat bekoeld. Winter: 'Wat zie je d'r goed uit, afgevallen?' Cohen: 'Bedankt, leuk dat je het ziet.' Winter, wijzend op de hypermoderne sneekers van Cohen: 'Mooi, die Prado's. Waar heb je die gehaald?' Cohen: 'Weet ik veel. In Barcelona natuurlijk. Maar het kan ook zijn dat ik ze in Florence heb gekocht, deze.' Winter: 'Als je ze weer tegenkomt, neem dan voor mij even maatje 41 mee.' Cohen: 'Dat vind ik wel leuk. Ik ben gek op winkelen. Ik winkel me daar suf. Ach, ik koop zoveel. Helemaal nu ik slanker ben geworden. Dit is ook een nieuwe jas. Ik heb er nu al zes. Niet te geloven.' Cohen, opnieuw na een korte stilte: 'Wat ook niet te geloven is, is dat jullie bovenaan staan. Dat kunnen wij niet zeggen.' Winter, lachend: 'Je had toch niets anders verwacht na mijn terugkomst?' Cohen, tot de interviewer: 'Het blijft de liefste voetballer die ik ken. Zet dat er maar in.' AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 20