zal de NOS naar verwachting over vier weken een samenvatting van twee minuten van de wedstrijd uitzenden. Het zou voor het eerst na nacht - drie jaar zijn dat de NOS weer flitsen programma van een internationale voetbalwedstrij d uitzendt. De armlastige omroep van directeur Rick van der Ploeg zendt immers al jaren uitsluitend op zondagochtend tussen acht en tien .mediagigant... uur wedstrijden uit de Amsterdamse onderbond rechtstreeks uit. De bestuurs vergadering van Ajax zal deze week rechtstreeks worden uitgezonden door het nieuwe Business Net van mediagigant Wim Kieft. Het openingswoord van chairman Piet Keizer wordt gesponsord door Weight Watchers, de rondvraag zoals gebruikelijk door Bols Benelux. Belangrijkste onderwerp op de vergadering zal ongetwijfeld de knieholtesponsoring zijn. Omdat dit lichaamsdeel het enige is waarop nog een logo of merknaam kan worden geplaatst, en de Spanjaarden waren heer en meester. Binnen een kwartier moest Edwin van der Sar zich twee maal gewonnen geven bij treffers van Ruud van Nistelrooy en Rick Hoogendorp. Maar toen de beide schutters na de rust bij Ajax mochten meedoen, was het al snel 2-2. Even nog koesterde de Madrileense coach Steven Spielberg hoop op de overwinning toen Gabriel Batistuta voor 2-3 zorgde, maar via een doeltreffende shoot-out van Kevin Bobson en de winnende goal van Michael Owen trok Ajax alsnog aan het langste eind: 4-3. wil het bestuur van Ajax hier een fors bedrag voor hebben. Tot de belangrijkste kandidaat-sponsors behoren onder meer Nivea, Lucky Strike en Circus Knie. Wanneer een sponsorcontract van meer De wedstrijd werd live uitgezonden op Soccer Channel. Ruim dertig miljoen huishoudens waren bereid om vijf tientjes neer te leggen voor de rechtstreekse uitzending op deze pay-per- ...drie viewzender. Omdat alle doelpunten in BonusGoals de reguliere speeltijd van twee maal dertig minuten werden gemaakt, hoefden de kijkers geen toeslag te betalen. Overigens AIAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 199