11-4-1955: Ajax - HVC 1-1 (0-1) Scoreverloop: 42. Vreekamp 0-1; 68. Den Edel 1-1 Scheidsrechter: Veldhuizen Toeschouwers: 14.000 Ajax: Pieters Graafland; Van Mourik, Geelhuizen; Van Veen, Elzer, Bakker; Den Edel, Bartelsman (Butter), Michels, Burgers, Bartels HVC: Brits; Zwartkruis, Malestein; Sleeking, Van de Biezebosch, Hageman; Nederhand, Vreekamp, Houtveen, Van Eeden, Van der Horst Bron: Evert Vermeer zien bij Ajax, tot vlak voor zijn dood. Hij wilde toch wel een keer de ArenA zien, want hij vroeg regelmatig aan mij hoe het daar nou was. We kregen een uitnodiging van een adviesbureau om in een VIP-box naar een wedstrijd te komen kijken. Ik geloof dat Van Praag, Coronel en Kraan ons nog zagen lopen. Maar contact was er niet. Harmsen was heel verbitterd over de periode Ajax. Hij was zo'n tien jaar voorzitter geweest. Hij heeft fouten gemaakt, maar wel met het belang van Ajax voor ogen. Harmsen was een goed voorbeeld van een ondernemer die na de oorlog veel geld had verdiend. En voor zo iemand groeien op een gegeven moment de bomen tot in de hemel. Ze denken zich alles te kunnen permitteren. Daarmee overspelen ze soms hun hand.' Nadat Harmsen in september 1998 was overleden, werd er bij de eerstkomende wedstrijd in de ArenA, tegen AZ, géén minuut stilte gehouden. Bartelsman: 'Dat was een kwalijke zaak. Zijn zoon is daar in een rede bij de begrafenis nog op teruggekomen. Hennie Henrichs was de enige vertegenwoordiger van Ajax die erbij was.' Rob Bartelsman is immer lid gebleven van Ajax. Begin november werd hij in de kantine van Sportpark de Toekomst gehuldigd vanwege zijn vijftigjarig lidmaatschap. 'Nog altijd ga ik met mijn vrouw naar iedere thuiswedstrijd. Al die tijd heb ik het met niemand van de club over die blaar gehad. Dat geheim is dus nu uitgekomen.' AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 Foto: Yvonne Witte werkte bij een verwarmingsbedrijf waarvan Ton Harmsen de directeur was. Dat was al zo voordat hij in 1978 voorzitter van Ajax werd. Zowel zakelijk als privé hadden we een goed contact. Bijna op het eind van zijn voorzitterstijd heeft hij me voorgedragen om zitting te nemen in de ledenraad. Normaal word je daar voor twee jaar in gekozen. Ik zat er echter voor één jaar, omdat ik voor iemand inviel. Daarna zou ik opnieuw worden gekozen. Maar vervolgens kwamen diverse Ajacieden met nieuwe kandidaten aanzetten, méér dan de 24 die er nodig waren. Ik liet het op een stemming aankomen. En tijdens die Algemene Ledenvergadering kwam één van die nieuwe kandidaten met een opmerkelijk pleidooi. Rolf Leeser vertelde dat hij die ochtend nog op Mallorca zat, maar speciaal voor Ajax was teruggekomen. Hij noemde zich een echte Ajacied, hoewel hij ooit naar AFC was gegaan. Ik wist niet wat ik hoorde. Daarna werd ik met een paar stemmen door hem verslagen.' Bartelsman heeft altijd met Harmsen contact gehouden. 'Over zijn Ajax-periode was hij heel gesloten. Hij liet zich niet meer Rob Bartelsman krijgt bij zijn vijftigjarig lidmaatschap van Ajax zijn speldje uitgereikt door Michael van Praag. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 192