14 p JOHAN Li Jj i £J KATERN vervolgsingles op, waardoor de grap wel héél erg uitgemolken werd. Johart Cruijff: Uitnodigingscd, 1 mt 1996 Hallo, ik ben Johan Cruijff. Zo begint dit collector's item. Johan Cruijff spreekt op deze cd de luisteraar speciaal toe. Cruijff heeft het eerst over 19 maart, als PSV - Barcelona op het programma staat (Cruijff was toen nog trainer bij Barcelona). Daarna heeft hij het over 18 maart, ook een bijzondere dag. Logisch, want 18 maart is de verjaardag van Ajax. Toch, Johan?: Op 18 maart zal Dinar Sport Fashion de nieuwe Cruijff-sportcollectie gaan presenteren. En dat niet alleen: Cruijff belooft wervende modeshows en een aantal verrassingen. Ergens in de buurt van Eindhoven. U begrijpt wel waarom. Kortom: we zijn uitgenodigd. Voor alle zekerheid draait hij hetzelfde verhaal ook af in het Engels. Hello, this is Johan Cruijff Ifl have the opportunity I would love to drop by to meet you. Maarten van Roozendaal: I 'Cruijff' (op cd 'Adem uit'), 1997 (Red Bullet RB.66.127) Niet de voetballer en/of trainer Cruijff, maar de prater Cruijff inspireerde kleinkunstenaar Maarten van Roozendaal tot een nog geen minuut durend eerbetoon aan het taalgebruik van de Amsterdammer: Op dat moment weet jij precies dat als die bal komt, jij een duw krijgt en dan niet die bal komt hier en dan kop ik, wantje wéét dat je die duw krijgt dus die bal, dus die bal is onbelangrijk. Want bepaalde dingen weetje en dan kun je ze voorspellen. Van Roozendaal: 'Ik vind Cruijffs taalgebruik heel spannend. Ik vermoed dat hij grote filosofische inzichten heeft. Soms lijkt hij niet te volgen, maar altijd denk je: hij heeft gelijk. Ik bewonder hem enorm en ben het er niet mee eens als mensen zijn gepraat onzin vinden. Enige jaren geleden vroeg de redactie van Sonja Barend daarop aan mij of ik een lied met Cruijff-poëzie kon maken. Dat werd dit nummer: Een wedstrijd win je of verlies je in drie minuten en in die minuten gaat het dus precies om dat moment. Lijn 9: 'Johan' Het duo Juda Goslinga en Reint van den Brink kwam rond de erewedstrijd van Cruijff van jongstleden april met een Acda en de Munnik-achtig eerbetoon aan de meester: 'Johan'. Dat deden ze niet alleen: de coupletten waren een groot gedeelte van een gedicht van Willem Wilmink en het refrein was een versje van Toon Hermans uit het begin van de jaren zeventig: Vincent zag het koren; Einstein het getal; Zeppelin de Zeppelin; En Johan zag de bal. Lijn 9 zong Cruijff persoonlijk toe tijdens een diner in het Hilton-hotel, voorafgaande aan de wedstrijd. Vlak daarna werd besloten het lied uit te brengen. Cruijff ontving op 7 juni 1999 het eerste exemplaar, voor zijn geboortehuis aan de Akkerstraat in Betondorp. Ruim twintig jaar na Cruijff, Cruijff, Cruijff, neem hem op je kuif, neem hem op je schoen, maak Ajax kampioen! was er eindelijk een plaat met een tekst die de grootsheid van Cruijff alle eer aandeed. Her offtcieiè memo van de Amsterdam Rrenfl Benelux 48.20) Johan Cruijff, Ruud Krol en Rinus Michels (pratend): Bedankt, Willem!, 1983 (Dureco Benelux 22.022) (elpee over Wim van Hanegem) André Hazes: Johan, het is koud zonder jou c/w Ik weet 't zeker, 1984 (EMMA 006 1271367) Marco van Basten en Frank Rijkaard m.m.v. de Havenzangers: Het is fijn in Italië te zijn! c/w De Havenzangers: We zetten de hele wereld op z'n kop, 1990 (Dino Music DNS 2005) (ook op compact disc) Osdorp Posse en Ajax-fans: Nepsupporters; op cd Briljant, hard en geslepen, 1996 (Djax 10026) Midlife 5 (met o.a. Michael van Praag): Gentle on my mind (cd), 1996 (eigen beheer 534206-2) Diversen: Amsterdam Arena - De opening, 1996 (EMI 7243 8536682 6) Trijntje Oosterhuis: De Zee (officiële thema van de Amsterdam Arena) c/w De zee (instrumentaal), 1996 (BMG 43214 08352) Frank Ronald: Olé Barcelona c/w Barcolanda, 1999 (Bunny Music BUCS 99201) 180 AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 180