KATERN Vader Abraham ving eveneens bot, ondanks (of dankzij?) het feit dat hij in het kader van een televisie-actie van de TROS in zijn tuin het zelf gecomponeeerde lied 'Trek Cruijff over de streep' zong. 8 Johnny Hoes met het Telstar koor en orkest o.l.v. Jean Kraft: 'Nummer 14', 1982 (Telstar) De terugkeer van Cruijff bij Ajax inspireerde Johnny Hoes tot een nieuwe versie van 'Op 'n slof en een ouwe voetbalschoen', waarin onder andere Tscheu-la Ling debuteerde. Op de achterkant eerde, de zoals altijd uitermate gezellige, Hoes Cruijff: Nummer 14 is weer thuis, op zijn stekkie, Nummer 14 is weer thuis, komt u maar! Nummer 14 is weer thuis, op zijn plekkie! Hou je vast en zet de gouden cup maar klaar. Hatsé! 9 Rotterdamse Henkie: 'En waarom zouden we treuren c/w Welkom in de Kuip, Johan', 1983 (Dureco) Rotterdamse Henkie, oftewel Henk Numeijer, zat overduidelijk met de komst van de Ajacied in zijn maag. Op het hoesje staat Henkie gespannen blij naast een onwennige Cruijff. 'En waarom zouden we treuren' was de merkwaardige titel voor een welkomstliedje, waarin de Cruijff-komst onderhuids aanwezig was, maar slechts één keer werd genoemd (het kan met Cruijff zoals met Coen, we worden kampioen). Voor de rest moesten de Feyenoord-supporters de zorgen opzij zetten. Op de b-kant werden toch maar man en paard genoemd: 'Welkom in de Kuip, Johan'. Vak S is óók al dik tevreeconstateerde Henkie opgelucht, die voor de zekerheid maar de enige overeenkomst tussen Ajax en Feyenoord uitbuitte: het rood-wit zit jou gegoten. André Hazes: 'Johan, het is koud zonder jou', 1984 (EAAI) Op een mooie groene mat kocht ik ijsjes en patat, luidde de openingszin van deze single. André Hazes had zo zijn adresjes voor zijn snacks; zelfs het veld van het Ajax- stadion was blijkbaar niet veilig voor de tegenwoordige knakworstpromotor. Hazes betreurde het definitieve afscheid van Cruijff, noemde de transfer van Ajax naar Feyenoord ongehoord, maar wat of wie nu koud is na Cruijffs vertrek bleef onduidelijk. We denken de patat. Johan De Groothandel: As Dick me hullep nodig heb', 1994 (Bunny Music) Sportverslaggever René van den Berg had met zijn Cruijff-imitaties veel succes in het Radio-1-programma 'Het hek van de dam'. De grap werd vervolgens naar aanleiding van het WK in Amerika op deze single voortgezet, waarin bondscoach Advocaat tips krijgt van de fraai slissende 'CruijffIk denk datje tegen de Belgen niet met gewone rugnummers maar met Romeinse cijfers op de rug moet gaan spelen, want voordat die Belgen dat allemaal ontcijferd hebben sta je met 4-0 voor. De tekst was van Ferry de Groot, chef-sport bij de NOS, en de muziek van ex-Massada-gitarist Chris Latul. De cd verkocht rond de 60.000 exemplaren en leverde goud en (dus) helaas nog enige (Negram NL 578) De drie Jacksons: We gaan naar Londen Ajax wint de wereldcup De supporter; op elpee 24 Nieuwe Jackson successen (Philips 6440046) Luc Lutz: Denkend Aan Neeskens; Frans Halsema: Ajax gaat kapot aan drank; Frits Lambrechts en Herman van Run: Ajax gaat kapot aan drank en vrouwen; op elpee Cursief 74, 1974 (Philips 6413 061) Curiosa Max Michael van Praag: Waarom, pappie, waarom (b-kant van Max van Praag: Marina), 1959 (Philips 318294 PF) Dorus met de Rijkspolitiekapel o.l.v. H. Hoogervorst: De laatste trein naar Rotterdam (Ajax-Feijenoord) c/w Pas op, ga niet over de streep, 1968 (Philips JF 333 646) Lenny Kuhr: De generaal c/w Eddy Christiani: Wat gaan we doen?, 1974 (Philips 6012449) Willy Schobben and his trumpet: Olé Cruijff (El Salvador) c/w Bar$a olé, 1974 (Telstar TS 1655) Albert Mol: Johan, laat ons niet in de steek c/w Laat de bal het werk het doen, 1977 (PARK PAS 15 036) Henk Spaan en Harry Vermeegen: Tahamata (twee gedichten); op elpee Tussen start en finish, 1981 (Philips 6375 365) Rotterdamse Henkie: En waarom zouden we treuren c/w Welkom in De Kuip, Johan, 1983 (Dureco AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 179

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 179