KATERN conferences die acteur en Ajax-supporter Ton van Duinhoven als Feyenoord- suppoost Crooswijk uitbracht: 'Voor de cup, na de cup' en 'Nou Jaap Swart eindelijk opsodemietert...' Laatstgenoemde conference deed Van Duinhoven tijdens 'de Swarte Nacht', een ter gelegenheid van de afscheid nemende Sjaak Swart georganiseerde avond in het Hilton-hotel. Crooswijk was geïnviteerd om Swart toe te spreken. Namens de gezamenlijke Feyenoord-suppoosten is het mij een gruwelijke plicht om hier vanavond te motte verschijnen. Hierna begon hij over één van de ergste vijanden die Feyenoord ooit heb gehad, de heer Jaap Swart. Crooswijk voelde zich niet prettig bij eh... deze club (krijg het weer bijna niet uit mijn bek). Hij was echter uitgenodigd omdat u dus eindelijk weggaat, maar ik ben eveneens om d'er op toe te zien dat dat dan ook inderdaad daadwerkelijk gebeurt, en dat wij het volgend seizoen niet hoeve te zegge, daar is-die weer! Intimi 'Nou Jaap Swart eindelijk opsodemietert...' werd, zonder dat Van Duinhoven het wist (hij dacht dat de conference slechts in kleine oplage voor intimi zou worden geperst), als gewone single uitgebracht. Sindsdien wordt Van Duinhoven nog geregeld geconfronteerd met Crooswijk. Hij wordt er, soms tot zijn ergernis, nog steeds op straat over aangesproken. Sterker nog: er wordt nog geregeld gevraagd of hij Crooswijk weer even wil doen, onder andere in 1995 bij het stadsreferendum over de stadsprovincie in Rotterdam. Maar zowel de vorming van stadsprovincie Rotterdam als een nieuw optreden van Van Duinhoven als Crooswijk bleek kansloos. Bovendien is er inmiddels een nieuwe Crooswijk opgestaan: Michael van Praag speelt geregeld op feesten de rol van de legendarische Feyenoord-suppoost. Kapsones Pas in de jaren negentig hadden Ajax en Feyenoord het weer in liedjes over elkaar. Meteen kwamen de Amsterdamse 'kapsones', waar Crooswijk het al twintig jaar eerder over had, weer bovendrijven. Feyenoord werd niet meer als dé grote rivaal gezien, maar op één hoop gegooid met de overigen. De rest die doet ons niks, meende de Ajax-selectie in 'Ajax is okay!', de eerste van een nieuwe stoot Ajax-platen, inmiddels compact discs. Na het landskampioenschap van Ajax in 1995 kwam Ronald met 'We lachen om Feyenoord en PSV': Ze deden allebei niet om het kampioenschap mee. Beter, want subtieler, deden de Penalties het. Op dezelfde verzamel-cd 'Ajax, The Champs' zongen zij in 'De jongens van Ajax': Wie had het allermooiste spel? Dat weet een Feyenoorder wel: de jongens van Ajax. Ook goed was de zin: Wie gaf de beker, door het program, vrolijk weg aan Rotterdam, want wat moetje daarmee doen, we zijn veel liever kampioen. Zo hoort het. Iemand die je jent, moet je wél 'ergens' serieus nemen en zeker niet naamloos maken. En zo lief en algemeen als Ed en Willem Bever uit de Fabeltjeskrant zich in 1971 opstelden(//c ben een fan van Feyenoord en ook van DWS, een fan van alle voetbalclubs maar Ajax is het best), kan natuurlijk al helemaal niet. Heeft een Feyenoorder ook wel eens het laatste woord? Ja, al gebeurt dat niet vaak. De vele missers in de Amsterdam ArenA verleidden Cock van der Palm in 1996 tot de medley 'Kom van dat gras af, waarin op de melodieën van bekende hits ('Alle dromen zijn bedrog' werd 'Alle zoden zijn bedrog') de situatie in de ArenA van commentaar werd voorzien. Voor één keer was er geen antwoordplaat van Ajax mogelijk. dca/axT| Supportersvereniging Ajax Flair: De Ajax medley stadion dance- versie heftige dance-versie, 1996 (Stand By Records SB 9602) Willeke Alberti Michael van Praag: De Meer (is niet meer) c/w Willeke Alberti: Het zal nooit meer zo zijn, 1996 (Dino Music DNCS 2294) Dries Roelvink: Amsterdam Arena (b-kant van Champagne voor Oranje), 1996 (Telstar TSCD 5070-3) Cock van der Palm De Postduiven: Kom van dat gras af c/w Nooit meer van z'n leven, 1996 (RPC Entertainment RPS 96252) Alex en het tribunekoor: Ajax de kampioenen c/w Ajax de kampioenen (karaoke versie), 1998 (Bunny Music BUCS 1181) Frank Ronald: Geld maakt niet gelukkig c/w Geld maakt niet gelukkig (meezingversie), 1998 (Bunny Music BUCS 1183) Ajax heeft weer goud (drie nummers). 1998 (gratis cd bij bestelling Ajax Direct) BMD (Benni, Mario Melchiot en Dean Gorré): Midas Touch (radio edit) c/w Midas Touch (instrumental), 1999 (Dino DNCS 99508) AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 171 t -3

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 171