A J AX SssAJftXIEOEH tony bass,orkest oJ.v. johnny holshuijsen en het koor van ajax-supporters KATERN OP'N SLOF EN •N OUWE VOETBALSCHOEN Ronald en Frank de Boer ontbreken ook, omdat dat pure Oranje-gerelateerde producten zijn. Over verzamelelpees met reeds op single uitgebrachte - en als zodanig hier vermelde - nummers hebben we ons niet druk gemaakt. Hopelijk doet u dat ook niet. Ook was het in een enkel geval niet mogelijk om alle gegevens over plaat, artiest, label en/of catalogusnummer te achterhalen. Maar er is ook goed nieuws: een aantal van de bovengenoemde platen, die strikt genomen niet in een Ajax-lijst horen, maar toch interessant genoeg zijn om te vermelden, staat in de rubriek 'curiosa'. De curieuze lijst is per definitie incompleet; de 'echte' Ajax-lijst hoopt dat niet te zijn (maar is dat waarschijnlijk ook). Voor opmerkingen, aanvullingen en - uiteraard - platen en compact discs houdt de schrijfster zich gaarne aanbevolen. Al blijft het het leukste om zelf een voetbalplaat tegen te komen, het liefst op de plek waar ze thuishoren: de rommelmarkt. 78-toerensingles Odeon-orkest: Ajax-Marsch c/w Marsch Pro Patria et Gloria, 1919 (Odeon 16951) Max van Praag en Accordiola-orkest c/w Truce Speijk en Johan Boskamp en Accordiola-orkest o.l.v. Jan Gorissen: Ajax-Mars c/w Ga je mee, ga je mee naar het Ajax-stadion, 1950 (His Master's Voice D1013) hand, kameraden') componeerde. Een paar jaar terug confronteerde ik hem met zijn zwalkende clubliefde. De toen tachtigjarige Hoes zag het probleem niet: 'Een componist staat boven alle partijen.' Ik hoef nu waarschijnlijk niet Brabants accent Opvallend veel Ajax-liedjes hebben een Brabants accent; daar stonden Vader Abraham en Tony Bass wel garant voor. Tony Bass is op de in 1967 verschenen elpee 'Hup Ajax!' prominent aanwezig. Het is de eerste volledige langspeelplaat over 'Mokums trots', waarmee de plaat opent (er is écht een tijd geweest dat Ajax niet verder keek dan de eigen stadsgrenzen!). Een opvallend J nummer op deze plaat is het ook op single verschenen 'Geen woorden maar daden, leve Ajax 1', inderdaad het 'Feyenoord-lied'. Dat we hier niet met een eenmalig foutje, of een grap, te maken meer te vermelden dat de tekst van 'Op 'n slof afkomstig is van een Zwollenaar, Fred van Dam (deze woorden worden overigens geschreven door een Maastrichtse, dus waar hebben we het eigenlijk over?). AJAX MAGAZINE JANUARI 2000 157

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 157