welstandscommissie. Ik verwacht wel dat die worden opgelost, en zo niet, dan vertrek ik uit Lelystad en ga ik ergens anders wonen.' Heb je in Italië weieens een welstandscommissie op je dak gehad? Winter: Nee, ik kan het me niet herinneren. Daar kon alles. Al wilde je de gekste dingen, men vond het prachtig. Precies het tegenovergestelde. Dit is typisch Nederlands. Ik had ook direct het idee, ja ik ben weer thuis. De regeltjes, de andere mentaliteit. Bijna alles mag niet. Volgens de welstandscommissie past mijn huis niet in het bestemmingsplan. Hoezo, is het een kasteel met grote torens en een ophaalbrug? Winter: 'Nee, ik wil gewoon een leuk huisje bouwen. Helemaal niet buitenissig. Gewoon iets waar ik me thuis kan voelen. Maar dan past het niet in het bestemmingsplan. Komen ze met frequentiebeelden. Met wat? Winter: 'Frequentiebeelden. Dat zijn beelden van typen huizen die in de omgeving passen. Als je die ziet, vraag je je trouwens af wie het bedacht heeft. Dat was volgens mij ook iemand in een moeilijke fase van zijn leven, 't Is niet te geloven. Ik kan niets leuks verzinnen dat in het frequentiebeeld past. Echt niet, met de beste wil van de wereld. Ik wil namelijk een romantisch huis. Geen stadhuis, geen kasteel. Maar romantisch past niet in het frequentiebeeld; komt in het hele bestemmingsplan niet voor.' Intemazionale Als er een nationale welstandscommissie zou bestaan, dan werd er voor Lelystad als geheel geen toestemming gegeven. Inunderen die handel! Leve de Zuiderzee. Maar Winter heeft nog goede hoop dat het gezonde verstand het alsnog zal winnen van wat in Lelystad voor goede smaak doorgaat. De welstandscommissie van Ajax verwelkomde de verloren godenzoon in ieder geval wel met open armen. Het ff equentiebeeld van de club was gesneden op het sjabloon van Winters ambities. Ieder Italiaans jaar had Ajax laten weten een terugkeer op prijs te stellen. Zoals ook PSV het meermalen probeerde. Winter voelde zich gevleid, maar overwoog een repatriëring nooit werkelijk. Ook niet toen het eerste jaar Inter teleurstellend verliep. Winter: 'Overal waar ik ga, wil ik slagen. Ik heb zes fantastische jaren in Italië gehad en een wat minder jaar. Dat was het eerste seizoen bij Inter. Het boterde niet tussen de trainer, Roy Hodgson, en mij. Sportief ging het toen niet best. Ik kwam als grote aankoop van Lazio naar Inter. In het begin speelde ik ook in de basis en dat ging fantastisch. Maar toen viel ik vier weken weg door een verrekte knieband. De trainer had in die tijd een andere middenvelder gekocht, Sforza. Hij moest spelen van hem. Het elftal speelde niet goed, maar won wel. Dat kostte mij mijn plek. Op zich kon ik daar best vrede mee hebben, als hij naar me toe was gekomen en het zo had uitgelegd. Maar het ging niet eerlijk. Ik voelde me in de maling genomen en toen werd ik kwaad. Het is heel erg AJAX MAGAZINE JANUARI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 14